E-Sigaranın FDA Düzenlemesi

Sigara içmek yerine elektronik sigara konusunda destek kararı ABD Gıda ve İlaç İdaresi, FDA tarafından geldi. ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) elektronik sigara pazarlanmasına izin verdiğini duyurdu. Ancak bu onay aromalı likitler için değil daha çok tütün aromalı likitler için geldi. Pek çok insan bu karara itiraz etse de ABD bunun geleneksel sigara ürünlerine karşı bir tedbir olduğunu savundu.

Bu durum bu ürünlere geçiş yapan bağımlı sigara içenlerin sigara tüketiminde önemli bir azalma olmasının beklendiği için yapıldı. Bu ürünlerin bu standardı karşılaması ürünün pazarlanmasında bir sakınca oluşturmayacaktır. Tütün ürünlerini kullananlar oldukça risk altındadır. Aslında FDA’ nın aldığı karar tamamen tedbir amaçlı bir girişimdir.

FDA, E-Sigara Ürünlerinin Pazarlamasına İzin Verdi

Günümüzde sigara içenlerin sayısı giderek artmaktadır. Ülkemizde olduğu gibi tüm dünyada bu durumun önüne geçebilmek için çeşitli tedbirler almaya başlamıştır. Bunun için ise en önemli adımı ABD Gıda ve İlaç İdaresi FDA tarafından atılmıştır. Bunun en önemli nedeni ise normal tütün ürünleri kullanan kişilerin elektronik sigaralardan daha az zarar görmesidir.

FDA  bu tarz ürünlerin pazarlanmasında onay vererek aslında teşvik edilmesi yerine tamamen geleneksel sigara kullanımının önüne geçmeyi hedeflemiştir. Elbette bu karara karşı çıkan çok sayıda insan bulunmaktadır. Özellikle hiç sigara kullanmayan insanların elektronik sigara özentisi en büyük korkular arasında yer alıyor.

ABD FDA E-Sigaraları Onayladı!

 ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA)  kararı tüm dünyada şaşkınlıkla karşılanmıştır.  Oysa bu karar sigara bağımlılığının önüne geçilebilmesi için verilmiş bir karardır. Sigara bağımlılığı tüm dünyada bir salgın gibi yayılmaktadır. Bu durumda ise elektronik sigara satıcıları çeşitli aromalarda elektronik sigara üreterek belki de daha fazla zarara neden olmaktadır.

ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) bu konuda sadece tütün aromalı elektronik sigaralara onay verdi. Tüm tütün ürünleri zararlı ve bağımlılık yapar. Ancak yine de sigara kullanma yaşı giderek düşüyor. Elektronik sigaranın ya da diğer tütün ürünlerinin satışı çocuklara kesinlikle yasaktır. Ancak FDA elektronik sigaranın gençlerin ilgisini daha az çektiğini söylemiştir.

Bir cevap yazın