E2 Vizesi İçin 4 Öneri

E2 yatırımcı vizesi, ABD’de yeni veya mevcut bir girişime yatırım yapmak için gelenlere verilen vize türüdür. EB5 yeşil kart programına göre E2 vizesi çok daha ucuz ve kolay. E2 vizesi için 100.000 Amerikan doları civarında yatırım yapmak gerekirken EB5 vizesi için ortalama 750.000 Amerikan doları civarında yatırım yapmak gerekmektedir. E2 yatırımcı vizesi türünde oldukça karmaşık şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar yerine getirilirken oldukça titiz olunması gerekmektedir. Sizler için bazı öneriler vereceğiz.

1-     Yatırım Büyük ve Risk Altında Olmalıdır.

E2 yatırımcı vizesi almak isteyen kişi, işletmeye veya girişime yatırdığı sermayenin hem yeterli büyüklükte hem de risk altında olduğunu kanıtlamalıdır. Burada vereceğimiz öneri yatırımın risk altında ve geri alınamaz nitelikte olmasıdır.

2-     Yatırım Marjinal Olmamalıdır.

Yatırım çok sıra dışı olmamalıdır. Yatırımın kendinizin ve ailenizin geçimini sağlaması ve kazanç sağlaması, kısacası Amerikan ekonomisine katkı sağlaması yeterlidir.

3-     Yatırımcı Anlaşma Ülkelerinin Birinin Tarafı Olmalıdır.

Yatırımcı söz konusu ticaret antlaşmasının taraf ülkelerinden biri olmalıdır. Türkiye bu ülkelerden bir tanesidir.

4-     İstihdam

Yapılacak olan yatırım sonucunda, Amerikan ekonomisine bir katkı olarak istihdam sağlanmalıdır. Çalıştırılacak olan personeller ile ilgili kesin kurallar olmasa da en az bir tam ve en az iki yarı zamanlı personel istihdam edilmesi gerekmektedir. Bu şartlar yerine getirildiğinde E2 yatırımcı vizesi almanız oldukça kolaylaşacaktır.

Amerika Birleşik Devletleri E2 vizesi hakkında diğer tüm merak ettiklerinizi öğrenmek için Amerikarehberi.com’u buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın