Kalori Hesabına Doğru Diyeti Uygulama

Ayna karşısına geçtiğinizde bir anda kilo vermek istediğinizi düşündünüz ve hemen herhangi birinin yaptığı diyeti yaparak zayıflayacağını düşünerek diyete başladınız. Birçok diyeti deneyip kilo veremiyorsanız doğru diyeti uygulayamıyorsunuz demektir. Çünkü her diyetteki kalori miktarı farklıdır. Boy, kilo, yaş ve cinsiyetinize göre kalori hesaplaması yaparak sizin bedeninize uygun ve ideal olan kalori miktarını geçmemeniz gerekiyor. Kalori hesaplaması yaparak almanız gereken kalori miktarını bilebilir ve diyet programınızı buna göre düzenleyebilirsiniz.

Diyet yaparken günlük ihtiyaç duyduğunuz kalori miktarını hesaplamalı ve bu doğrultuda diyetler tercih etmelisiniz. Örneğin; Kalori hesaplamasında günlük almanız gereken kalori 2.300 kalori ise bundan daha fazla kalori almak size kilo aldıracakken altında bir tüketim ise gün ve gün kilo vermeniz için attığınız olumlu adım olacaktır. O yüzden bir diyetin işe yarayıp yaramaması tamamen sizin ihtiyaç duyduğunuz kalori miktarına göre belirlenmektedir. Bunu da en iyi şekilde yapmak için kalori hesabı yaparak doğru şekilde sürdürebilir ve sağlıklı bir diyet yaparak ideal kiloya ulaşabilirsiniz.

Kalori hesabı yapmanın diğer bir avantajı da sadece kilo alıp vermek için değil aynı zaman mevcut kilonuzu korumak içinde önemlidir. Günlük almanız gereken kalori miktarını aşmadan canınızın çektiği herhangi bir tatlı, dondurma veya kalorili yiyeceği tüketmek istiyorsanız kalori hesabı yaparak kaç kalori olduğunu ve ne kadar tüketebileceğinizi hesaplayabilirsiniz. Almanız gereken kaloriden fazla kalori almamak için o günlük diğer yediklerinizden vazgeçerek hangi yiyeceği yemediğinizde, canınızı çeken yiyecekle aynı kaloriye denk geldiğini hesaplayabiliriniz. Bir diğer seçenekte spor yaparak canınızın çektiği kalorili yiyeceğin verdiği kalori miktarı tüketmeye çalışabilir ve ne kadar sürede bu kalorileri yaktığını hesaplayarak programlı bir şekilde hareket edebilirsiniz.

Yedikleriniz kaç kalori diye merak ediyorsanız mutlaka bu konuda kapsamlı ve güvenilir bir kaynak olan kalorihesabi.com adresine uğramalısınız. Kalori hesaplama ekranı sayesinde sizlere sunmuş olduğu ücretsiz hizmetle ideal kilonuzu korumak için günlük almanız ve geçmemeniz gereken kalori miktarını, hangi yiyecek kaç kalori olduğu konularında oldukça bilgilendirici bir kalori hesaplama sitesi olarak sizlere yardımcı olmaktadır.

Bir cevap yazın