Kumaş Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kumaş

Viskon:

Kumaş izolasyon işinde kullanılan bu tip kumaşlar, çabuk bozulan kumaşlardan iç giyim, bayan çorapları, havluları, yatak örtüleri ve ev giysileri imalatında kullanılmaktadır.

Saten kumaş.

Oldukça yumuşak ve parlak kumaşlar olduğundan özellikle abiye ve düğün kıyafetleri ile resmi kıyafetlerin imalatında kullanılmaktadır.

Kaşmir:

Bu kumaş, giysilerin yapıldığı havanın sıcaklığından uyarlandığı için yılın her mevsimi için uygundur.

Dantel:

Detaylandırma ve nakış alanında bilinen lüks ve lüks bir kumaş olan beyaz, siyah ve kırmızı rengiyle tanınan gelinlik ve abiye imalatında kullanılmaktadır.

 Likralı:

Likra, mukavemeti ve yumuşaklığı ile karakterize olduğu ve giyildiğinde vücut şeklini aldığı için piyasada oldukça yaygın olan kumaşlardan biridir ve pek çok kişi bu tür kumaşları sarkıklığı nedeniyle kıyafetlerde tercih eder.

Tüvit:

Tüvit, lüksü ile ayrılan ve kışın bizi sıcak hissettiren çok dayanıklı ve güçlü bir kumaştır.Küçük çıkıntılara sahip birkaç elyaftan üretilmiştir.Klasik karaktere sahiptir.Etek, mont, ve bazen ayakkabılar ve çantalar.

Pek çok sentetik kumaş çok fazla alerji, tahriş ve kızarıklığa neden olduğundan, cildinizin kumaş üretiminde kullanılan liflerin hiçbirinden etkilenmediğinden emin olmalısınız.

Günlük kıyafetlerde özellikle pamuk olmak üzere doğal kumaşların veya genel olarak doğal kumaşların kullanılması tercih edilir çünkü bunlar rahat hareket eder ve teri emer.

Kot kumaş alan

Sevgili, pek çok kumaş çeşidini, üretimini ve kullanımlarını gösterdikten sonra, ev mobilyalarınızda size güzel bir görünüm kazandırmak için size hassasiyet veya fırsat vermeyen kıyafetleri veya diğerlerini detaylandırmak için uygun kumaşları seçin.

Mayo için ne tür kumaş kullanılır?

Kural olarak, en iyi kaliteyi elde etmek için üreticiler farklı lif türlerini birleştirir. Buna bağlı olarak kumaşın özellikleri de değişmektedir. Bununla birlikte, bugüne kadar genellikle mayo yapımında kullanılan birkaç lif türü vardır:

Polyester plaj modasında tecrübeli bir çeşittir. Ondan çok uzun süre ürünler güneşte yanmaz, bu da bu kıyafeti çok pratik kılar. Ve belki de bu kumaş tek avantajı, demokratik fiyatı saymamaktır. Ana dezavantaj, bu malzemelerin havanın geçmesine izin vermemesidir, bu da havuzun hızlı kurumasını unutabileceğiniz anlamına gelir. Evet ve liflerin kendisi çok kırılgandır, bu nedenle mayo bir sezondan fazla sürmez.

Likra (spandeks Bunlar sadece mayoların değil, birçok kadın giysisinin bir parçası olan en yaygın elyaftır. Bu sentetik doku, esnekliği ve esnekliği nedeniyle takdir edilmektedir. Böyle bir mayo şeklini mükemmel bir şekilde korur ve gerekirse şekli düzeltir. Ancak likra içeriği% 25’i geçmemelidir aksi takdirde hava geçirgenliği zayıf olacak bu da vücudun nefes almayacağı anlamına gelmektedir.

Tactel likra ve örme elyafların bir karışımıdır. Yüksek teknoloji kumaş, kalitenin bir göstergesidir, bu nedenle bir mayo için en iyi kumaşı arıyorsanız, bu malzemeyi tercih etmeye değer.

TÜM KUMAŞ ÇEŞİTLERİMİZ İÇİN SAYFAMIZA GÖZ ATIN. www.kumas.org

Bir cevap yazın