Lightbox Baskı Fiyatları ve Özellikleri

Uv baskı İstanbul isminden de anlaşılacağı üzere ultraviyole ışınlar kullanılarak oluşturulan baskı türüdür. Ultraviyole ışınlar ve mürekkep aracılığı ile oluşturulan bu baskı türü reklam sektöründe özellikle dijital reklam alanında en çok tercih edilen baskı türüdür.

Kullanılacak alanın (kâğıt, yapışkan ya da akrilik malzemeler) üzerine bir miktar mürekkebin temas ettirilmesi ve hemen ardından ultraviyole ışınlar gönderilmesinin ardından oldukça keyifli ve ilgi çekici baskılar ortaya çıkıyor. Bu işlem sırasında Uv ışınlar mürekkep üzerine çarparak hızlıca bir kuruma gerçekleşiyor.

Lightbox Baskı Fiyatları ve Özellikleri

Baskı türleri arasında çığır açarak ilerlemiş Lightbox baskı türü; bilinen baskıların aksine kâğıt ya da afiş üzerine değil, kumaş üzerine basılarak kullanım alanı en farklı olan baskı türüdür. Lightbox aynı zamanda ışıklı kutu anlamına geliyor ve dekoratif alanlarda da kullanımı tercih ediliyor. Lightbox fiyatları ise düşünülenin aksine oldukça uygun rakamlardan oluşuyor.

One Way Vision Folyo Nedir?

One way vision folyo görüntünün tek taraflı olmasını sağlamak amacı ile kullanılır. Dış mekânlarda özellikle binalarda bulunan cam olan cephe kaplamalarında kullanılır. Görüntünün tek taraflı olması nedeni ile dışarıdan bakıldığında basılan görsel dışında mekânın iç kısmı görünmez.

Fakat içeriden bakıldığında dışarısı rahatlıkla görülür. Şöyle ki diğer baskı türleri tamamen alanı kaplarken one way vision folyo baskıda delikli baskı kullanılır. Yani hem dışarıyı görebilme, hem dayanıklı yapısı sayesinde yine diğer türlerine göre çok daha fazla tercih edilen baskı türüdür.

Bir cevap yazın