Genital Bölgeyi Beyazlatma Yöntemi

Bikini Bölgesi

Kalçalarda, uylukların iç kısmında ve bikini bölgenizde koyulaşma ve kararma gibi koyulaşmalar gözlemliyorsanız bu yöntemle birlikte o bölgeleri 7 gün içerisinde beyazlatabilirsiniz. Özellikle yazın bikini giyerken rahatsız edici bu durumdan kurtulabilmek için kremler kullananlar ve doğal yöntemleri deneyenler mevcut.

Fakat bunlardan çok az bir kısmı bu bölgeyi beyazlatmayı becerebiliyor. Daha önce ten beyazlatma yolları yazısında cildinizi doğal yöntemlerle nasıl beyazlatabileceğinizi anlatmıştık. Şimdi anlatacağımız yöntem ise özellikle genital bölgelerin beyazlatılmasında etkili bir yöntem olacaktır.

Bikini bölgesinde veya genital bölgedeki kararmaların sebepleri

Aşırı dar ve koyu renkli giysiler giymek.
Aşırı kilolardan kaynaklanan uyluk boşluklarının dolu olması.
Aşırı tıraşlama ve eski jiletler kullanılması.
Brezilya ağdası da kararmaya sebebiyet verebiliyor.
Çok aşırı yürümeden kaynaklanan sürtünmeler.
Bazı ilaçların yan etkilerinde kararma yapıyorlar.
Yeni doğum yapan kadınlardaki hormon değişiklikleri.

Kalça bölgesindeki kararmaların sebepleri

G-string ve tanga gibi iç çamaşırlarının çok sık giyilmesi.
Çok dar iç çamaşırları giymek.
Kalça bölgenizde tahriş ve sürtünme oluşturacak sporlar yapmak.

Genital bölge nasıl beyazlatılır?

Aşağıdaki 3 maddeden herhangi birini uygulamak cilt rengini açmak için fayda sağlayabilir. Ama maksimum fayda ve kesin çözüm için aşağıda tarif ettiğimiz şekilde üçünü de uygulamalısınız.

Koyu cilt hücrelerini soyun : Kuvvetli peeling yağlarını bu bölgelerde kullanarak en önce en üstte bulunan koyu renkli ve ölü cilt hücrelerinin soyulmasını sağlayabilirsiniz. Redist beyazltıcı ve Vichy leke giderici gibi kozmetik ürünler deneyebilirsiniz. Markanın çok bir önemi yok, önemli olan tavsiye edilmesi veya daha önce kullanıp beğendiğiniz bir markanın peeling yağları olabilir. Burada kullandığınız peelingde dikkat etmeniz gereken şey yıkama sürelerine uymanız. Bunun için kullanım kılavuzunu iyice okumanızda fayda var. Bir kaç kullanım sonrasında koyu renkli olan bu bölgelerin renklerinin açılmaya başladığını göreceksiniz.

Cilt beyazlatıcı sabunlar kullanın : Günde 1 kere mutlaka, eğer uygulayabiliyorsanız 2 kere cilt beyazlatıcı sabunla genital bölgelerinizi yıkayarak cilt renginin açılmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu sabunları yüzünüze ve vücudunuza da kullanabilirsiniz. Sabunladıktan sonra, yıkamadan önce sabunun o bölgede kalmasına ve iyice nüfus etmesine izin verin. Beyazlatıcı sabundan sonra cildinizi kuruttuktan hemen sonra beyazlatıcı krem kullanmalısınız.

Cilt beyazlatıcı krem kullanın : Cilt beyazlatıcı kremleri hemen hemen her kozmetik dükkanından bulabilirsiniz. Bu kremleri uygularken dikkat etmeniz gereken en önemli şey sabunlayıp kuruladığınız temiz cildinize sabahları ve mümkünse gece yatmadan sürmeniz. Kremi sürerken bolca sürebilirsiniz. Ne kadar düzenli kullanırsanız o kadar fazla etkisini göreceksiniz. Yaklaşık 1-2 hafta içinde gözle görülebilir sonuçlar elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın