Sonbahar Yorgunluğu Nasıl Geçer?

Sonbahar her zaman insanlar için zorlu aylar olabiliyor. Yaz aylarının bitmesiyle birlikte kasvetli bir hava ve kış aylarının yaklaşması sonucu bunalım girilebileceği gibi hiç beklenmedik bir yorgunluk hissi de beraberinde gelmektedir. Sonbahar yorgunluğu nasıl geçer? sorusunun cevabını sizler için tüm ayrıntılarıyla belirteceğimiz makalemizde sonbahar yorgunluğu üzerine yoğunlaşacağız. Rengarenk bir yaz mevsiminin ardından hava sıcaklarının düşmesi ve vücudun değişime uyum sağlamasında zorlanabilmektedir. Sonbahara geçir evresinde bir anda sıcak ve aydınlık olan havanın kararması ve soğukların başlamasıyla her gün yapılan aktiviteler doğal olarak kısıtlamalara ve azaltılmaya başlanmaktadır. Vücudun ve psikolojinin bu sürece uyum sağlaması açısından LR Health & Beauty, sonbahar yorgunluğunu atlamak için verdiği ipuçları ile bu süreci kolaylaştırarak her mevsimde zinde kalmanın formülünü açıklıyor.

UZUN YÜRÜYÜŞLERİ ALIŞKANLIK HALİNE GETİRİN!

Uzun yürüyüşler ve egzersizler yapın. Düzenli olarak yapacağınız yürüyüş ve egzersizler metabolizmanızı hızlandırırken daha fazla enerjiye sahip olmanızı sağlar. Böylece yorgunluk ve halsizlik hissi kaybolur.

İYİ BESLENİN

Bu dönemde beslenmeyi iyi düzenlemek gerekir. Özellikle soğuk algınlığı gibi olası enfeksiyonlarla da baş etmek ve sonbahar yorgunluğunuzu üzerinizden atmak için vücut direncinizi artırmanız ve bağışıklık sisteminizi güçlendirmeniz önemlidir. Bunu da bol su tüketip, mevsiminde sebze ve meyveyi yiyerek sağlayabilirsiniz.

UYKU DÜZENİNİZİ GÖZDEN GEÇRİMEKTE FAYDA VAR!

Uyku düzeninize dikkat edin. İyi bir uyku uyumak ve uykuyu almak önünüzdeki tüm günü etkiler. Uyku sürenizin 6-8 saat arasında olmasına dikkat edin.

KAHVALTIYI İHMAL ETMETİN!

Günün en önemli öğünü olan ve size gün içerisinde gerekli enerjiyi sağlayan kahvaltıyı ihmal etmemeye özen gösterin. Ayrıca ara öğünlerde kendinizi iyi hissetmenize ve enerji depolamanıza yardımcı olacak fındık ve ceviz gibi kuru yemişler tüketin.

Bir cevap yazın