Şıklığın En Büyük Hazinesi Tesettür Elbiseler

Her kadın hayatı boyunca mutlaka boydan bir elbise giyinmiştir. Elbiseler günün kurtarıcısı ve her ortama uyum sağlayan müthiş hazinelerdir. Tesettürlü kadınlar kombin yapmakta çoğu zaman zorlanırken tesettür elbise modellerinde durum tam tersi olmaktadır. Tesettür elbiseler genellikle klasik tarzda olup aksesuar, başörtüsü, çanta ve ayakkabı uyumu gerektirmektedir. Ayrıca tesettür elbiseler yaz aylarında yapılacak yürüyüşler, gezintiler ve tatiller için bulunmaz nimet olarak sayılıyor.

Tesettür Elbiselerin Genel Özellikleri

Tesettür elbiseler genel olarak uzun, tek parça ve iç göstermeyen astarlı yapıdadır. Tek parça olması büyük bir kolaylık sağlıyor. Özellikle genç kadınlar elbiseleri daha fazla kullanıp ışıl ışıl kombinler oluşturmaktadır. Tesettür elbise modelleri oturtmalı olarak tasarlanıp beden üzerine genelde yapışmamaktadır. Şifon, viskon, pul payet gibi kumaştan üretilenleri mevcuttur. Şifon üretilenler hem günlük hem de şık ortamlara kombinlenebilmektedir. Viskon olanlar ise genellikle klasik kesim tarzına sahip ve normal sade ortamlarda tercih edilmektedir.

Tesettür Elbiselerin Ortama Göre Kombinlenmesi

Tesettür elbisenin seçimi kadar giyinileceği ortam da önemlidir. Çünkü tesettür elbisenin kumaşı pul payet gibi parlak ise normal bir babet ya da ayakkabıyla kombinlemek tamamen yanlış bir görüntü ortaya koyacaktır. Pul payet kumaştan üretilen elbiseler genelde parlak topuklu ayakkabı ile kombinlenirken ufak bir portföy çantayla tamamlanmaktadır. Ancak şifon bir elbiseyi günlük kombinde de şık ayakkabı ve portföy çantayla kombinlemek yanlış olacağı gibi kötü duracaktır. Şifon elbiselerin çok tercih edilmesinin sebebi hem babet hem de topuklu ayakkabı ile kombinlenebilir olmasıdır.

Nasıl Bir Tesettür Elbise Alınmalıdır?

Tesettür elbisenin giyinileceği ortam çok önemlidir. Ev gezmesi, alışveriş ve iş için kombinlenmesi normal büyüklükte bir el çantası ve normal ayakkabı ile tamamlanacağından dolayı klasik kesim düz bir viskon ya da şifon elbise tercih edilebilir. Ancak düğün, özel kutlama ya da şık bir ortama da daha ağır ve gösterişli elbise seçmek doğru olacaktır. Tesettür elbise alınırken mutlaka kumaşının özelliği göz önünde bulundurulmalıdır. Kumaşın iç göstermemesi, astarlı olması, terletmemesi, kaşındırmaması ve hava alması insan için çok önemlidir.

Bir cevap yazın