Farklı Modelleri Tesettür Kıyafetlerde Bir Arada Kullanmak

Her sezon moda olan kıyafetlerin başında gelmektedir. Genel olarak şekil ve özelliklerini kaybetmeden yeni sezon için hazırlanırlar. Farklı kemer, yaka kesimlerin yanında, uzun tesettür giyim modeli olarak kollarında inci detaylar ve güpür işlemeler bulunabilmektedir. Uzun kesim özelliği ile evde ve dışarda rahatlıkla giyilebilen bu modeller, bir pardösü veya kap ile de tamamlanmaktadır. Eşarplar daha çok kendi rengine yakın, fazla parlak olmayan mat renklerden tercih edilir.

Uzun Ceketler

Tunik ve gömlek modellerinin üzerine kullanılan uzun ceketler belden biraz aşağıda veya diz hizasına kadar olmalarıyla tercih edilirler. Pardösü sevmeyen veya farklı giyinmeyin sevenler için iyi bir seçenektir. Ceketlerde gizli veya kumaş üzeri ceplerde farklılıklar görülür. Yine ceket yakaları daha ince kesimlerden oluşmakta, iç astarlarında farklı renkler kullanılarak kıyafet hareketlendirilmektedir. Çoğu tesettür giyim parçaları ile birlikte birleşebilen ürünlerdir.

Tunikler Gençler İçin İyi Bir Seçenektir

Spor görünümü ve kolay birleştirilme özelliği ile gençler tarafından en çok tercih edilen modeller tuniklerdir. Pantolon veya tayt üzerine farklı renklerde kullanım imkanı sağlar. Günlük okul, gezi ve ziyaretler için ideal ürünlerdir. Kemerli, düğmeli ve fermuarlı farklı modelleri ile birçok farklı kombin oluşturmak mümkündür.

Tesettür Giyimde Şıklığın Püf Noktaları

Günlük kıyafet seçiminde hem spor hem de şıklığınızı sergileyebilirsiniz. Rahat ve sıcakkanlı bir tercih yapmanız yerinde olur. Ayakkabınız tesettür giyim kıyafetinizi tamamlayacak biçimde dolgu topuk ya da ince topuk olabilir. İstenirse spor bir kıyafet altına spor ayakkabı da giyilebilir. Omuz çantası ile ya da sırt çantası ile aksesuarınızı tamamlayabilirsiniz. Eğer abiye giyinmek istiyorsanız birbiriyle uyumsuz olan renkleri bir arada kullanmayın. Siyah renk abiye modellerinde sıkça kullanılan renktir. Abiye kıyafetinizin altına ayağınızı çok zorlamayan, ayak sağlığınız el veriyorsa topuklu bir ayakkabı seçin.

Eşarp, Başörtüsü ya da Şal Seçimi

Günlük giyim tarzında şal oldukça rahat ve bağlaması kolay bir parçadır. Genelde genç hanımların ilk tercihi olmaktadır. Gidilen yere ve zamana göre eşarp, başörtüsü ya da şal tercihi yapmalısınız. Özel gecelerde, günlerde ve davetlerde hoş bir ipek ya da saten kumaştan imal edilen ürünlerin seçimi daha akıllıcadır. Kendinize ait bir tarz oluşturmak çok kolaydır.

Bir cevap yazın