Sivilceleri Kurutmak için Hızlı ve Etkili Yöntemler

Sivilce

Sivilceler moral bozucu zamanlarda moral bozacak yerlerde çıkabilir. Bazen hızlı bir şekilde sivilceleri yok etmek hızlı ve etkili çözümler bulmak isteyebilirsiniz. Sizlere sunacağımız tarifler evinizdeki malzemelerle hızlı bir şekilde sivilceleri kurutup solgunlaştırmaya yarıyor.

Sivilceleri Hızlı Kurutmak İçin Yöntemler

1. Çay Ağacı Yağı

Yapılan bilimsel bir çalışma %5 çay ağacı yağı kullanılmasının orta ve hafif sivilceler için iyileştirici etkisi olduğunu göstermiştir (1). Çay ağacı yağını sivilcelerin üzerinde kullanmadan önce jojoba yağı veya tatlı badem ya

2. Limon

Limon

Bir limonu ortadan ikiye bölün. Sivilcelerin bulunduğu bölgeyi kestiğinin yarım limonun yüzü ile ovalayın. Bu işlemi yatmadan önce yapın ve yıkamadan bütün gece böyle durmasını sağlayın. Bu işlem akneleri kurutacaktır.

Limonun etkisini artırmak için yüzünüze limon maskeleri yaparak sivilcelerle daha etkili bir biçimde savaşabilirsiniz. Limon maskeleri tarifleri sayfasından nasıl limon maskesi yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

3. Beyaz Sirke

Beyaz Sirke

Bir pamuk topuna biraz beyaz sirke damlatın. Pamuğu yumuşakça yüzünüze sürün. İçindeki iltihabın akmasını sağlayarak sivilcenin daha çabuk kurumasını sağlayacaktır.

4. Sarımsak

sarımsak

Bir sarımsak dişini soyun ve ezin. Kızarıklıkların ve sivilcelerin bulunduğu bölgelerin üzerine sürün. 20 dakika sonra durulayın. Biraz kötü kokabilir ama kokuya dayanırsanız sonucunu alacağınızdan emin olun.

5. Üzüm

Üzüm

Önceden buzdolabında iyice soğumuş olan üzümleri tercih edin. Üzümleri ikiye böldükten sonra yüzünüzü bu üzümlerle ovalayın. 10 – 15 dakika bekledikten sonra soğuk suyla yüzünüzü yıkayın. Sivilcelerin kuruduğunu ve ciltteki gözeneklerin temizlendiğini göreceksiniz.

Bir cevap yazın