Diyette Kabızlık için Çözüm Yöntemleri

Diyette kabızlık, en sık karşılaşan sorunlardan biridir. Peki, çözüm için neler yapmak gerekir? Cevap için doğru yerdesiniz! Sizlere, uzman önerileriyle diyette kabızlık için çözüm yollarını açıklıyorum.

Kabızlığın en önemli sebeplerinden biri, yeterli miktarda su içmemektir. Her şeyden önce, günde kaç bardak su içtiğinizi gözden geçirin. Saat başı bir bardak su içerek, günlük iki litreyi tamamlayın.

Kabızlıktan kurtulmak için yoğurt yiyin!

Yoğurdun içeriğindeki probiyotik bakteriler, bağırsak sağlığını güçlendiriyor. Bu sayede kişi, her zamankinden kolay bir şekilde büyük tuvalete çıkabiliyor. Aynı şekilde, yoğun probiyotik bakteri barındıran kefir de diyette kabızlık için doğal bir çözümdür.

Günde bir kase yoğurt ve bir bardak kefir tüketebilirsiniz.

Kuru meyvelerle diyette kabızlığa son!

Yoğun posa içeriğiyle kuru meyveler, kabızlıktan kurtulmak için size yardımcı olabilir. Özellikle, aşağıdaki meyveler bağırsaklar için çok faydalıdır:

Kuru erik
Kuru hurma
Kuru kayısı
Kuru incir

Eğer, bu meyvelerden daha iyi verim almak isterseniz, geceden bir bardak suya koyup sabaha kadar bekletin. Sabah aç karnına meyveyi yiyip suyunu için.

Tabii ki ilk kullanımda kabızlık için etki göstermeyebilir. Ama unutmayın ki, bozulmuş bir sistemi tedavi etmeye çalışıyorsunuz. En az 1 hafta boyunca her sabah kuru meyve kürünü uygulayın.

Diyette kabızlık çözümü: Aspir yağı

Aspir yağı, bağırsak hareketlerini hızlandırıyor. Dışkıyı yumuşatıp kolaylıkla dışarı atılmasını sağlıyor. Bir başka özelliği ise, kilo vermeye yardımcı olmasıdır.

Her sabah ve akşam aç karnına bir tatlı kaşığı aspir yağı içerek, diyette kabızlık sorununa çözüm bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın