Göbek Eriten Yoğurt Kürüyle Zayıflayın

Yoğurt kürüyle ilgili merak edilenleri Formsanté arşivinden derledik: Yoğurt kürü nedir? Herkes yoğurt kürü yapabilir mi? Yoğurt kürünün zayıflatıcı etkisi var mı?

Hemen herkesin sevdiği, mutfaklarımızdan eksik olmayan yoğurtla zayıflamaya var mısınız? Kolay, uygulanabilir ve sağlıklı yoğurt kürüyle kurtulamadığınız son üç-dört kiloya elveda diyebilirsiniz.

Bazen işten eve gelirsiniz ve yemek pişirecek haliniz olmaz. Ne yaparsınız? Buzdolabından yoğurt alıp, içine bir şeyler katıp güzelce karnınızı doyurursunuz. Yağ yakımını hızlandırmaya yardımcı olan bu lezzetli besinle hem basit hem de zaman almayacak tarifler oluşturabilirsiniz. Diyetisyen Ayşe Tuğba Şengel, semizotundan keten tohumuna yoğurtla hem sağlıklı hem de besleyici tarifler hazırlayıp özellikle kadınların sorunlu bölgesi göbeği hedefleyerek bir kür oluşturdu. Pek çok faydası olan yoğurt kürünün uzun süre yapılmaması gerektiğini de belirten Dyt. Şengel, hem kürle ilgili merak ettiklerimizi anlattı hem de tariflerle beslenme planı oluşturdu.

YOĞURT KÜRÜ NEDİR?

Yoğurt kürü son zamanlarda çok popüler hale geldi. Obezitenin hızlı artışı insanların da kilo vermek için yeni yöntemler aramasına sebep oluyor. Yavaş zayıflamak daha sağlıklı iken insanlar sağlıklı ve hızlı zayıflamanın formülünü arıyor. Türk mutfağının geleneksel ve eski lezzetlerinden biri olan yoğurt; yüksek kalsiyum oranına sahip, potasyum, çinko, manganez ve riboflavin açısından oldukça zengin. Ayrıca yapılan araştırmalara göre yağ yakımını hızlandırıyor, zayıflamaya olan etkisi, çok sağlıklı olması ve tok tutması özelliği ile kilo vermek isteyenlerin yeni gözdesi olmuş durumda. Yoğurt bağışıklığı arttırıyor ve sindirimi kolaylaştırıyor.Yoğurt kürü ise ek bazı zayıflamaya etkisi olan besinler ile karıştırılarak tok tutan ve zayıflatan öğün olarak kullanılıyor.

HERKES YOĞURT KÜRÜ YAPABİLİR Mİ?

Yoğurt kürleri uzun süredir diyet yapan bireylerde duran kilo kaybını hızlandırmak, metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlamak, vücutta yağ yakımını desteklemek ve ideal vücut ağırlığına ulaşmak için direnç göstererek gitmeyen son iki-üç kilogramı kaybetmek için sıklıkla tercih ettiğimiz yöntemlerden birisi. Yoğurt kürünün vücuda ve metabolizmaya olumlu pek çok etkisi bulunuyor. Ancak bu tarifler uygulanmadan önce kişinin sağlık durumuna ve fiziksel özelliklerine dikkat edilmesi gerekiyor. Yeni doğum yapmış anneler, çocuklar, Tip 1 diyabet hastaları, bebeği altı aydan küçük olup emziren anneler, gebe kadınlar, böbrek hastaları, anemi rahatsızlığı bulunanlar, kanser tedavisi görenler yoğurt kürünü uygulamamalı.

Bir cevap yazın