Fazla Su İçmek için Nedenler

Daha çok su içmenin yolları

“Su içmeyi unutuyorum, suyun tadını sevmiyorum” diyorsanız, size yardımcı olacak daha çok su içmenin yollarını açıklayan önerilerimiz var! Kilo vermek, ödem söktürmek, yorgunluktan kurtulmak, selülit gidermek istiyorsanız, hemen daha çok su içmenin yollarını öğrenip hedeflerinize ulaşabilirsiniz!

Neden su içmemiz gerekiyor?

Vücudumuz suyu depolayamaz ve içtiğimiz suyun neredeyse tamamını aktif bir şekilde kullanır. Bu nedenle vücudun ihtiyacını karşılayacak olan su miktarı, her gün düzenli bir şekilde tüketilmelidir. Yeterli su tüketiminin kazanılması gereken bir alışkanlıktır.

Su içmek için motivasyonu artırın

Gün başlangıçları ve bitişleri bazı alışkanlıkları pekiştirmek için kolaylık sağlayabilir. Yatağınızın başucunda bulunduracağınız şık bir su şişesi size gece-gündüz su içmeyi hatırlatırken, su içme alışkanlığı kazanmanız için de önemli bir destek olabilir. Sabahları limonlu su içmek, enerjinizi artırıp kilo vermenizi kolaylaştırır. Ayrıca, ofisteki masanıza cici bir sürahi ve bardak koyup saat başı su içmeyi başarabilirsiniz.

Sevdiğiniz şekilde su için

Bazı insanlar suyu bardaktan, bazıları ise şişeden içmeyi sever. Sizin tercihiniz hangisi? Su tüketimini artıran ve önemli olduğu kadar da gözden kaçan ayrıntı, suyu nasıl tüketmeyi sevdiğiniz olabilir. Suyu bardaktan mı, yoksa şişeden mi içtiğinizde daha çok tükettiğinizi takip ederek su içme alışkanlığınızı geliştirebilirsiniz.

Temiz ve lezzetli su için

Az su içmenizin sebebi, suyun tadından hoşlanmamak olabilir. Ancak merak etmeyin, akıllı sürahi sayesinde sudaki zararlı maddeleri temizleyip tadını güzelleştirebilirsiniz. Evde, ofiste kolayca kullanılan Brita akıllı sürahi, suyu tam damak tadınıza ve sağlığınıza göre ayarlıyor!

Bir cevap yazın