Hassas Ciltler İçin Güneş Kremi Önerileri

Güneş kremi hassas ciltler için bakım rutininin başlıca ögeleri arasında yer alıyor. Eğer sen de hassas cilde sahip olan biri olarak, güneşle arana çoktan mesafe koyduysan, şimdi arayı biraz ısıtma vakti! Cildinin duyarlılık seviyesine göre hazırladığımız hassas ciltler için güneş kremi önerileri ile açık havanın tadını çıkarmaya başlayabilirsin. 🙂

Hassas Ciltler için Güneş Kremi Nasıl Kullanılır

Güneş kremi, hassas cildin için çok büyük önem taşıyor. Sabah cilt bakım rutininde ilk olarak nemlendiriciden sonra uygulayacağın 50+ faktör hassas cilt güneş kremini, etkili koruma için bol miktarda sürmen şart. Güneş kremini, dışarı çıkmadan 20-30 dakika önce sürmüş olman da ayrıca önem taşıyor. Tabii bir de mevsim ne olursa olsun, güneş kremini gün içerisinde 2 saatte bir mutlaka yenilemen gerekiyor.

Hassas Cilt ve Göz Çevresi için Güneş Kremi

Cildin oldukça hassas bir yapıya sahip. Cildinden katbekat ince olan göz çevren ise ondan daha hassas. Bu nedenle göz çevrende de kullanabileceğin güçlü bir güneş kremi kullanmanda fayda var. Bunun için özellikle göz çevresi kullanımına uygun ürünleri tercih edebilirsin.

La Roche-Posay güneş kremlerini dermatologların yanı sıra biz de çok seviyoruz! Özellikle Anthelios güneş bakımı serisi hem çocuk hem de yetişkinler için çok farklı ürünleri barındırıyor. Serinin en yüksek UVA korumasına sahip ürünü Invisible Fluid SPF 50+’nin hafif dokusu ve antioksidan içeriğiyle, sen de göz çevren dahil tüm cildini koruyabilirsin.

Aynı zamanda bir de renkli formunun da olduğunu söylemeden geçmeyelim. Invisible Fluid Tinted SPF 50+ de cildi korurken, eşit bir tona ulaşmasına destek oluyor.

Sprey formu ile kolayca cilde uygulanan ve hassas ciltler için çok yüksek güneş koruması sağlayan Anthelios XL Ultra Light Invisible Sprey SPF 50+, hassas cilde sahip Cildimveben.com editörlerinin favorilerinden! 🙂 Hassas ya da güneşe karşı toleranssız ciltlere uygun bu güneş koruyucu, yatıştırıcı bir antioksidan olan La Roche-Posay Termal Suyu ve filtreleme sistemi teknolojisi XL-Protect içeren formülü ile birlikte UVA ışınlarına karşı güçlendirilmiş optimal SPF 50+ koruması sağlıyor.

Bir cevap yazın