Sivilcelere İyi Geldiği Bilinen Tüm İçerikler

Sivilcelerin ve sivilce izlerinin azalmasına yardımcı olan tüm içerikleri bir araya getirdik! Eğer akneye eğilim gösteren bir cilde sahipsen, bugüne kadar pek çok cilt bakım ürünü denemişsindir. Sivilceler ve sivilce izleri söz konusu olduğunda, cilt bakım ürünleri içerisinde pek çok içerikler karşılaşıyoruz. Peki bunlardan hangisi sivilcelerde işe yarıyor? Hazırladığımız bu rehberle, sivilcelere ve sivilce izlerine iyi geldiği bilinen tüm içerikleri bir araya getirdik!

Editörün Notu: Akneye eğilim gösteren bir cilde sahipsen, cilt kusurların uzun süredir varsa ve ne yaparsan yap bir türlü geçmiyorlarsa, bir dermatolog ile görüşmenin zamanı gelmiş olabilir. Evde doğal yöntemlerle sivilcelerini geçirmeye çalışmak, cildinde geri dönülemeyecek zararlar oluşturabilir. Bu yüzden bu konuyu hafife almamalı ve sivilce tedavisi için mutlaka bir dermatologla görüşmelisin.

Salisilik asit

Salisilik asit, sivilce dendiğinde akla ilk gelen içeriklerden biri. Bir çeşit meyve asidi olan (BHA) salisilik asitin görevi cildi mikro bir şekilde soyarak cilt yüzeyinin yenilenmesini sağlamak ve ciltteki yağı dengelemek. Salisilik asit içeren cilt bakım ürünleri, cildindeki pürüzlerin, gözeneklerin, siyah noktaların ve sivilcelerin azalmasını sağlar.

Salisilik asit içeren bir temizleme jeli ile mikro-peeling etkisi elde edebilir, cildini kirden ve sebumdan iyi bir şekilde arındırabilirsin. La Roche Posay Effaclar Mikro-Peeling Temizleme Jeli, salisilik asit ve LHA içeren formülüyle tahriş etmeden cildi mikro bir şekilde soyuyor, tıkanmış gözenekleri temizliyor. Hem yüzde hem de vücut aknesi için vücutta kullanılabilen bu temizleme jeli, akneye eğilim gösteren ciltlerin kullanımı için son derece uygun.

Çinko

Zinc PCA ve çinko pidolate olarak bilinen çinko içeriği de yağlı ve sivilceli ciltler için faydalı olan içeriklerden biri. Çinkonun cilt bakımındaki etkisi ise ciltteki fazla yağı dengelemeye yardımcı olmak. Ciltteki fazla sebum dengelendiğinde genişlemiş gözenek, siyah nokta ve sivilcelerin önüne geçilebiliyor.

Cildini kirden ve fazla sebumdan arındırmak için kullandığın temizleme jelinin cildini kurutmaması gerekir. Kuruyan cildin daha fazla yağ üreteceğini bilmelisin. Bunun için çinko pidolate içeren La Roche Posay Effaclar Jel’i önerebiliriz. Ciltteki kiri ve fazla yağı kurutmadan arındıran bu temizleme jeli, cilt kusurlarını azaltmaya yardımcı olurken, parlamanın da önüne geçiyor.

LHA

Lipo-hidroksi asit olarak bilinen LHA içeriği, salisilik asitin bir türevi. L’Oréal’in geliştirdiği bu özel içerik, yüzde peeling etkisi yaratırken, cilde çok nazik davranıyor. Yağlı ciltlerdeki gözenek ve siyah nokta sorunlarının giderilmesine yardımcı olan LHA, cilt dokusunun yenilenmesini de sağlıyor.

Bir cevap yazın