Çocuklar için Cilt Maskesi Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda, ebeveynlerin çocuklarının cilt bakımını ihmal ettiğini sık sık görüyoruz. Çocukların hassas bir cildi var ve çoğu cilt kremi paraben içerir, bu nedenle cilt gereksinimlerine uymayan bu kremleri uygulamak kesinlikle iyi bir fikir değildir. Ev yapımı bir yüz maskesi uygulamak kesinlikle daha mantıklıdır. Ancak, çocuğunuz için bir yüz maskesi düşündüğünüzde, akla gelen ilk soru şu: Nasıl yaparım?

Çocukların ciltlerinde doğal yağlar bulunur, bu nedenle bu yağları güçlendirmek ve cildin kuru kalmasını sağlamak iyi bir fikir. Çocuklar için mükemmel bir yüz maskesi istiyorsanız bunu onların seveceği malzemelerden yapmak ise daha iyi bir fikir. İsterseniz önce çocuklar için maske yaparken nelere dikkat etmelisiniz buna bir bakalım.

Çocuklar İçin Yüz Maskesi Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Ağartıcılar ve kimyasal ürünlerin maskelerin içinde kesinlikle bulunmamasına dikkat edin.
Aşırı ovma ve sert fırçalama gerektiren işlemlerden kaçının.
Bebeklerin ciltleri daha narin olduğu için limon ve domates gibi asit içerek malzemelerden uzak durun.
Yapacağınız uygulamaların 10-15 dakikayı geçmemesine özen gösterin.
Uygulama sırasında çocuğunuzun yanından çok ayrılmayın çünkü çocuklar genellikle maskeleri yeme eğilimi gösteriyor 🙂
Çocuğunuzun cilt tipini belirlemek yapacağınız işlemin şeklini belirleyebilir. Hangi cilt tipine sahibim konusundan cilt tiplerinin özelliklerine bakıp karar verebilirsiniz.

Çocuklar İçin Kakao Maskesi

Bir yemek kaşığı kakao ile bir yemek kaşığı unu karıştırın.
Karışıma 1 çay kaşığı bal ve kalın bir karışım elde etmeye yetecek kadar süt ekleyip karıştırmaya devam edin.
Bu karışımı çocuğunuzun yüzüne ve vücuduna uygulayabilirsiniz.
Parmak uçlarınızla çok hafif bir şekilde ovun ve ardından ılık su ile durulayın.

Gördüğünüz gibi maskeyi yapmak ve çocuğa uygulamak son derece kolay. Üstelik garip kokan hiçbir içerik bulunmadığı için çocuğunuzun da çok hoşuna gidecek. İsterseniz şimdi gelin maskenin faydalarını inceleyelim:

Çocuk Cilt Maskesinin Faydaları

Un cildi temizlemeye yardımcı olur. Kakao ise cildin pH düzeyini dengeleyen etkili bir antioksidandır. Bal cildin nemlenmesini sağlar. Karışım lezzetli olduğu için çocuğunuza kalan kısmı yedirebilirsiniz. Bu sayede bu maskeyi düzenli olarak yapmanızı çocuğunuz sizden isteyebilir. Bu işlemi çocuğunuzla yapmak onunla kaliteli zaman geçirmenin yollarından birisidir.

Bir cevap yazın