Hassas Ciltler Kırışıklık Bakımını Nasıl Yapmalı?

Hassas bir cilde sahip olanlar kırışıklık karşıtı cilt bakım ürünü seçmenin ne kadar zor olduğunu iyi bilirler. Ciltte hassasiyet yaratan ürünleri bir kenara bırak ve Cildimveben editörlerinin oluşturduğu hassas ciltler için kırışıklık bakım önerilerini uygulamaya başla! Çünkü hassasiyete eğilimi olan ciltler kurumaya müsait olduğu için genellikle erken kırışıklıklara sahip olabilirler. Eğer senin de hassas cildinde ilk kırışıklıklar ortaya çıktıysa, güvenle kullanabileceğin anti aging ürünlerine ihtiyacın var demektir. Hassas ciltler için yaşlanma karşıtı bakım önerilerimiz sayesinde, cildinde rahatsızlık hissi oluşmadan daha genç ve dolgun bir görünüm elde edebilirsin. Hazırsan, başlıyoruz!

Hyaluronik asit desteği al

Hassas cildin için en uygun içeriklerden biri hyaluronik asit. Neden mi? Çünkü hyaluronik asit zaten cildimizde hali hazırda bulunuyor. Yani cildimizin alışık olduğu bir asit çeşidi. Fakat 20’li yaşlardan itibaren ciltteki hyaluronik asit oranı yavaş yavaş düşmeye başlar. Özellikle menopoz döneminden sonra hyaluronik asit miktarında dramatik bir düşüş görülebilir.

Hyaluronik asit ciltte nem tutma özelliğine sahip. Yani cildin nemlenmesini, onarılmasını ve dolgun görünmesini sağlıyor. Hassas cilde sahip olanlar için biz hyaluronik asit serumlarını veya formülünde hyaluronik asit olan anti-aging kremleri öneriyoruz. Cildin yabancı hissetmediği bu içerik sayesinde, yanma, batma, kaşıntı gibi rahatsızlık hislerini yaşamadan daha dolgun ve eskisi gibi nemli bir cilde sahip olabilirsin.

Editörün önerisi: Hyaluronik asit serumları alırken, formülünde saf hyaluronik asit olmasına dikkat etmelisin. Çift moleküllü hyaluronik asit serumları daha etkili bir sonuç yaratır, çünkü mikro moleküllü hyaluronik asit cildin daha alt katmanlarına inerek dolgun bir görünüm elde etmeye yardımcı olur.

B5 vitamini ile tanış

Cilt bakımında B5 vitaminin önemini biliyor musun? B5 vitamini vücudumuzda protein ve yağ sentezine destek veriyor ve enerji üretimi sağlıyor. Cildimizde ise onarma ve cilt yenileme görevlerinden sorumlu.

B5 vitamini cildi onarmak için, özellikle de kimyasal peeling gibi işlemlerden sonra sıkça kullanılıyor. Hassas ciltler için uygun olan B5 vitamini, tıpkı hyaluronik asit gibi vücudumuzda doğal olarak var olan bir vitamin türü. Fakat yanlış beslenme, yoğun çalışma temposu derken vücuttaki B5 vitamininde düşüklük olabiliyor. Bunun önüne geçmek için formülünde B5 vitamini olan serumları kırışıklık karşıtı bakımında kullanabilirsin. B5 vitaminin en sevdiğimiz bir diğer özelliği ise hyalüronik asit ve B5 vitamini arasında tamamlayıcı bir etki olması! Yani hyaluronik asidi ve B5 vitaminini birlikte kullandığında ikisi de birbirini tamamlayarak cilt bakımında daha etkili bir takım haline geliyorlar.

Bir cevap yazın