Küçük Mutfaklar için Dekoratif Düzenlemeler

Çoğumuz küçük mutfaklara sahip olmaktan yakınıyoruz. Aslında doğru şekilde düzenlenmiş küçük bir mutfak, yanlış organize edilmiş büyük bir mutfaktan çok daha kullanışlı olabilir. Unutma, ideal bir mutfak akıllıca düzenlenmiş, maksimum verime ve pratik depolama çözümlerine sahip bir mutfaktır. İyi haber şu ki, biraz yaratıcılıkla, en küçük mutfaklar bile birkaç ipucu ile işlevsel, iyi organize edilmiş mekanlar haline gelebilir. Mutfağını olduğundan çok daha geniş hissettirecek ve kullanışlı hale getirecek küçük mutfak dekorasyon fikirlerine göz atalım.

Organize Olmana Yardımcı Olacak Materyal Önerileri

Duvar Rafları

Çekmece Organizatörleri

Kitaplık

Tekerlekli Mutfak Adası

Sepetler

Pegboard

Başlamadan önce mutfağındaki her şeyi ne sıklıkta kullandığını düşün ve kafanda organize etmeye çalış. Bu yüzden ilk iş olarak mutfağına git ve sürekli kullanmadığın eşyaların hepsini ayır. Kullanmadığın eşyaların varsa konsol, vitrin veya uygun bir dolapta saklayabilirsin. Sadece, ihtiyacın olduğunda rahatça erişilebilir olduğundan emin ol. Eğer gerçekten işe yarıyorsa, organizasyona bağlı kalman çok daha olasıdır.

Duvar Rafları Ekle

Küçük bir mutfağı doğru bir şekilde düzenleyerek sadece daha fonksiyonel olmasını değil, olduğundan daha büyük görünmesini de sağlarsın. Örneğin mutfak dolaplarını mutfağın sadece alt bölümünde kullanmayı, üst bölümdeki dolapları açık raflarla değiştirmeyi deneyin. Açık raflar, mutfağını olduğundan daha büyük gösterecek ve mutfak eşyalarını yerleştirirken sana esneklik sağlayacaktır. Elbette, büyük baharat koleksiyonun için çok fazla depolama alanına sahip gizli bir kiler güzel, ancak açık raflar da işe yarayabilir. Bazı yeni yerleşik dolaplar eklemek mümkün değilse, yer bulabileceğin her yere birkaç parça asmayı düşün.

Alandan en iyi şekilde yararlanmak için, estetik açıdan hoş tabakları ve kaseleri açık raflara taşımayı ve göze daha az hoş gelen tahıl kutuları için dolap alanını kullanmayı tercih edebilirsin.

Tüm Duvar Alanını Kullan

Kullanılmayan duvar alanlarını ihmal etme. Küçük bir mutfakta depo bulmak söz konusu olduğunda, bu boş duvarlara bakmak önemlidir. Duvar alanı küçük kilersiz bir mutfakta depo bulmak için, bıçaklar ve diğer mutfak eşyaları için manyetik şeritleri asmaktan meyve sepetleri tutabilen metal çubuklara kadar pek çok konuya hizmet eder. Lavabonun arkasına veya tipik olarak yiyecek hazırlığı yaptığın alanın yakınına duvar depolama alanı takmayı da deneyebilirsin, böylece mutfak eşyalarına kolayca erişebilirsin.

Çekmeceleri Düzenle

Çekmeceler ne kadar organize olursa içinde daha fazla şey barındırabilirsin. Çekmece alanından en iyi şekilde yararlanmak için çekmece bölücülerine yatırım yapabilirsin. Çekmecelerde kuru gıdaları saklamak istemesen de, bu alanı uzatabilir ve mutfak ürünlerinin dolaplarını düzenli ve temiz tutarak dağınıklığını önleyebilirsin.

Bir cevap yazın