Vücut Kremleri Yüz ve Elde Kullanılabilir Mi?

Multi fonksiyonel cilt bakım ürünlerini çok seviyoruz ama bazı ürünlerin ise kullanım alanını çok fazla değiştirmemeliyiz. Örneğin, el kremi veya vücut kremi gibi. Vücudun belli bir bölgesi ve cilt yapısı için özel üretilmiş olan kremlerini farklı bölgelere sürdüğünde istediğin etkiyi alamayabilirsin. Tabii istisnalar hariç! Evet, sözümüz vücut kremini ellerine ve yüzüne sürenlere…Kremlerin neden bölge bölge ayrıldığını ve vücut kremlerini nasıl kullanacağını anlatıyoruz.

Vücut kremi yüze sürülür mü?

Genellikle hayır, vücut kremini yüze sürmeni önermiyoruz. Çünkü vücut nemlendirmek için özel olarak üretilen kremler, vücudun nem dengesini korumak ve cilde bakım yapmak için tasarlanırlar. Yüzümüzde ise vücudun genelinden daha fazla yağ bezleri bulunuyor. Bu nedenle vücut kremini yüze sürdüğünde cildinde ekstra yağlanma, parlak bir görünümle karşılaşabilirsin.

Cilt bakım rutininde genel olarak vücudun için ayrı, yüz için ayrı nemlendiriciler kullanmanı öneririz. Eğer cildinin kurumaya eğilimli olduğunu görüyorsan ve cildini hızlı bir şekilde nemlendirmek istiyorsan CeraVe Yüz Kremi kullanmalısın. Yüz ve boyun bölgesine uygulanabilen bu krem içeriğindeki 3 temel seramid, niasinamid (Vitamin B3) ve hyalüronik asit sayesinde yüzünü besler. Hem boyun, hem de yüze uygulanan nemlendirici kremi yaz kış çantandan çıkarmamalısın.

CeraVe Nemlendirici Yüz Kremi

Konu cilt bakımı ise istisnalar her zaman olabilir! Vücut kremlerinin yüz nemlendirme için uygun olmadığını düşünüyorduk taa ki CeraVe Nemlendirici ile tanışana kadar.

Özellikle kuru ve çok kuru ciltler için önerilen CeraVe Nemlendirici Krem, formülündeki 3 temel seramid ve hyalüronik asit sayesinde cildi derinlemesine nemlendiriyor. Koruyucu bariyerinin onarılmasına yardımcı olan bu krem, vücudunda kontrollü bir şekilde emildiği için cildin anında kurumuyor, gün boyu nemli hissedebiliyorsun. Vee geldik CeraVe Nemlendirici Krem’in en sevdiğimiz özelliğine… CeraVe krem, hem vücut hem de yüz kullanımına uygun! Yoğun kıvamlı nemlendirici krem, hem yüzünü hem de vücudunu besleyerek cildinin nemlenmesine yardımcı oluyor. Kısaca tek bir kremle bütün vücudunu nemlendirmek artık mümkün.

Bir cevap yazın