Pozitif Kalma Yöntemleri

Hayatın her anında pozitif olabilmek elbette kolay değil. Ancak pozitif olmanın bizlere nelere kazandırabileceğini hepimiz biliyoruz. Negatif olduğunuzda başarabileceğiniz bir işi bile başaramaz hale gelebilirken, pozitif kalmayı başardığınızda birçok işin büyük bir oranda halletmeye, başarmaya yakın olduğunuzu hissedebilirsiniz. Zaman zaman hayatta iş, okul veya ailevi sorunlar enerjinizi düşürmeye neden olabilir ancak unutmamalısınız ki hayatın döngüsünde inişli çıkışlı zamanlar her zaman olmaya devam edecektir. Önemli olan bu anlarda kendinizi kısa sürede toparlayıp az hasarla yeniden devam edebilmektir. Pozif enerjinizi kaybetmemek ya da pozitif olmak için bazı konulara ve alışkanlıklara değindik. Pozitif olmak için zolayıcı alışkanlıklara ihtiyacınız olmayacak! İşte DiyetLio.com okurları için pozitif yaşamın sırları…

KENDİNİZDE DEĞİŞİKLİK YAPIN!

Kendinizi sorgulamak çok önemli. Çünkü sizi sizden başka kimse daha iyi bilemez. Eğer sıkıldığınız, değiştirmek istediğiniz bir alışkanlık ya da fiziksel durum varsa bunu ertelemeyin. Örneğin; saçlarınızı kestirmek istiyorsanız bunu yapın ya da boyatın. Evinizin dekorunda değişiklik yapın. Yeni bir görüntüye sahip olmak için tarzınızı yenileyin.

ERKEN KALKAN YOL ALIR!

Güne erken başlamak, bunu düzenli hale getirdiğinizde kendinizi daha zinde hissetmenizi sağlayacaktır. 7 veya 8 saatlik bir uyku sonrasında sabah uyandığınızda günlük programlarınızı gözden geçirin. İşlerinizi öncelik sırasına göre düzenleyin. Sabah, akşam ve öğlen olmak üzere genel bir liste, sonrasında ise saatlik olarak yapacaklarınızı sıraladıktan sonra iyi bir kahvaltıyla enerjinizi yerine getirin. Taze meyve suları, protein ve kalsiyum kaynaklarını alabileceğiniz hafif bir kahvaltı, enerjinizi yerine getirecek önemli bir adımdır.

BOL BOL OKUYUN VE NOT ALIN!

Bir hobi edinmek, size özellikle zihinsel anlamda çok şey katacaktır. Okumayı seviyorsanız, uzun zamandır merak ettiğiniz bir kitaba başlamak için daha fazla beklemeyin. Yazmayı seviyorsanız, içinizden geldiği gibi hislerinizi kağıda dökün. Resim yapmak, fotoğraf çekmek gibi hobiler de edinebilirsiniz.

ARKADAŞLARINIZLA BOL BOL VAKİT GEÇİRİN!

İş yoğunluğundan veya gündelik yaşamın koşuşturmasından dolayı ihmal ettiğiniz arkadaşlarınızı arayın. Onları evinize davet edin veya sevdiğiniz bir kafeye gidin. Kızlar veya erkekler gecesi düzenleyin. Sosyal ilişkilerinizi kuvvetlendirerek kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

ERTELEME ALIŞKANLIĞINIZDAN VAZGEÇİN!

Erteleme alışkanlığı tembellik ve sonrasında depresif bir ruh haline neden olabilecek pek çok olaya davetiye çıkarır. Bu nedenle uzun zamandır yapmak istediğiniz aktiviteyi sadece yapılacaklar listesinde bulundurmayın ve harekete geçin.

Bir cevap yazın