Yaz Aylarında Karma Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Yaz ayları, karma cilde sahip olanlar için, daha fazla yağlanan, parlayan T bölgesi, kuru yanaklar anlamına geliyor… Bunaltıcı sıcaklardan ve nemden dolayı cildin yağlı bölgeleri daha çok yağlanıyor, kuru noktaları ise daha çok kuruyor. Bu nedenle karma cilde sahip olanlar olarak yaz boyunca, cildimizin yağ dengesini koruyacak ama aynı zamanda da cildimizi ihtiyacı olduğu kadar nemlendirecek ürünler kullanmalıyız.

Eğer sen de karma cilde sahipsen ve yaz aylarında cildine nasıl bir bakım uygulayacağını öğrenmek istiyorsan doğru yerdesin! Tam sana göre cilt bakımı önerilerimiz var. Hazırsan başlıyoruz! 🙂

Cilt temizliği!

Yaz aylarında sıcak havalara bağlı olarak terleme de artıyor. Bu nedenle cildini gece ve gündüz olarak, günde 2 kez temizlemeyi unutmamalısın. Cilt yüzeyindeki kiri, makyajı, fazla yağı temizleyecek, cildini arındıracak temizleyici ürünler kullanmaya özen göstermelisin.

Yüz temizleme jeli önerisi

Günlük cilt bakımında, temiz, ferah bir cilt için Garnier Hyaluronik Aloe Temizleme Jeli’ni öneririz. Aloe Vera ve Hyaluronik Asit içeriği ile cildi kurutmadan temizleyen bu temizleme jeli, bizim de favorilerimizden! 🙂 %96 doğal kaynaklı ve vegan formüle sahip içeriği ile cildimizi temizliyor, arındırıyor, sıkılaşmış gözeneklere sahip olmamızı sağlıyor. En önemlisi de cildimizi kurutmadan temizliyor, ferahlık sağlıyor!

Soyulabilen maske önerisi

Siyah noktalar karma ciltlerin en büyük problemlerinden! Siyah noktalarından acil şekilde kurtulman gerekiyorsa sana önerimiz, Garnier Soyulabilir Siyah Maske. Hepimizin arındırıcı etkisiyle bildiği kömür, bir mıknatıs gibi kiri çekebiliyor, bu da yağlı ve karma ciltlere mükemmel bir arındırma sağlıyor. İşte Garnier Soyulabilir Siyah Maske de kömür ve Salisilik Asit içeriyor. Yüzüne uygula, 15 dakika bekle ve soy! Siyah noktalara bir nokta koymak bu kadar kolay! 🙂

Makyaj temizleyici önerisi

Yaz aylarında günlük olarak, hafif bir makyaj yetiyor! Peki bu makyajını temizlemeyi unutmuyorsun değil mi? Biz, makyaj temizleme konusunda vazgeçilmezlerimizden olan Garnier Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu ile cildimizi makyajdan tek adımda arındırabiliyoruz. Ovalamaya gerek kalmadan cildimizdeki kalıntıları, fazla yağı temizleyebiliyoruz. Hassas ciltler de dahil tüm cilt tiplerine uygun Garnier Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu her mevsim olduğu gibi yaz aylarında da favorimiz!

Bir cevap yazın