Sırt Sivilceleri için Doğal Tedavi Önerileri

Sırt Sivilceleri Tedavisi

Sırt sivilceleri, ondan muzdarip olanlar tarafından hiç sevilmeyen şeylerden biridir. Eğer yüzünüzde sivilceleriniz var ise sırt sivilcelerine de yatkınsınız demektir. Sırtınızda aktif yağ bezleri ölü deri hücreleri veya yağ tarafından tıkanırsa bakteri ürer ve sivilceye neden olur.

Sırt sivilceleri sadece ağrıları ile sırtınızda sorun yaratmakla kalmaz, sırtınızda izler bırakarak estetik görüntünüzü de bozar. Sırt sivilcelerinden ve ciltte bıraktığı bu lekelerden kurtulmak için doğal tedavi önerilerimize göz atmanızı öneriyoruz, işte sizi sırt sivilcelerinden kurtaracak o doğal tarifler:

Deniz tuzu kullanarak sırt sivilcelerinden kurtulun

Pek çok araştırma gösteriyor ki, sırt sivilcelerinden kurtulmanın en etkili yolu deniz tuzudur. Çünkü içeriğindeki maddeler cildi kurutarak bakterileri önleyici işlev görür. Sırt sivilcelerinden kurtulmak için hızlı ve etkili bir çözüm sunar. Fakat dikkat edilmesi gereken en önemli şey sofra tuzu değil iyotlu deniz tuzu olduğunu kontrol etmek . Çünkü sofra tuzu sivilceleri çoğaltabilir.

Deniz Tuzu

Sırt sivilceleri için deniz tuzu nasıl kullanılır?

İhtiyacınız olanlar:

2-3 bardak deniz tuzu
Bir küvet dolusu sıcak su

Şunları yapın:

Deniz tuzunu banyo küvetinin içine dökün. Küvetin içine girerek 20-30 dakika bekleyin. Eğer cildiniz çok yağlı ise küvet dışına çıktığınız zaman ekstra bir şey yapmaya gerek yok. Eğer cildiniz kurumaya meyilli ise hafif bir nemlendirici kullanabilirsiniz. Eğer sırttaki probleminiz çok büyükse günde iki kere de tuz banyosu yapabilirsiniz. Eğer cildiniz bu ilaca cevap verirse bir hafta içinde sırtınızdaki sivilcelerin yok olduğunu göreceksiniz.

Ayrıca bu yöntemi uygulayacak küvetiniz yok ise, deniz tuzu karıştırılmış suyu bir spreyin içine koyarak günde iki kere sırtınıza püskürtebilirsiniz. Ancak akne görünümünüz ve miktarınız çok ise tuz banyosunu tavsiye ediyoruz.

Yulaf Ezmesi Banyosu ile rahatlayın

Yulaf Ezmesi kuru, yağlı hatta yaşlanma etkileri bulunan ciltlerde bile sırt sivilceleri için kullanabilirsiniz. Yulaf ezmesi nazikçe cildinize masaj yaparak sivilce oluşumunu sağlayan sebum yağlarından sizi kurtarır. Aynı zamanda ölü deriyi temizleyerek rahatlamanıza yardımcı olur. Aynı zamanda sırt sivilcesi izlerine de çözüm olmasıyla fark yaratan yulaf ezmesi banyosu nasıl yapılır?

Yulaf Ezmesi Banyosuİhtiyacınız olanlar

3 yemek kaşığı sade yulaf ezmesi
Bir çorap veya pamuklu kumaş

Hazırlanışına gelirsek, yulaf ezmesini iyice ezin. Çorap veya pamuklu kumaşın içine yerleştireceğiniz ezilmiş yulaf ezmelerini banyo suyunun içine atın. Çorabı ya da bezi sıkarak banyo suyunun içine özünün geçmesini sağlayın. Bu suda kendinizi 20 dakika dinlendirin. Her gün bunu uygulayarak sivilcelerden kurtulmuş ve yumuşak bir cilde sahip olabilirsiniz.

Ev yapımı yulaf ezmesi – bal maskesi

Yulaf ezmesi banyosu fikrinden hoşlanmayanlar, bal ile yulaf ezmesi karıştırılarak kullanılan yulaf ezmesi maskesini kullanabilir. Maskenin içindeki yulaf fazla yağı ve kiri bertaraf ederken bal antibakteriyel ve iltihap giderici etki yaparak sırt sivilceleri için çok ideal bir tedavi sunar.

Yulaf ezmesi ve balYulaf ezmesi- Bal maskesi için şunları alın:

Sade yulaf ezmesi – 3 yemek kaşığı
Bal – 2 veya 3 yemek kaşığı
Su- karışımı pişirecek kadar

Şimdi hazırlayalım

Su ile yulaf ezmesini su ile pişirin. Pişen yulaf ezmesine balı ekleyerek soğumaya bırakın. Soğurken karıştırın eğer kuruma varsa bir kaşık daha bal ilave edebilirsiniz. Sırtınızdaki sivilcelere bu maskeyi uygulatın. 20 dakika üstünüzde bekletin. Kıyafetlere yapışmaması için üstüne streç film sarabilirsiniz. Maskeyi ılık bir duş altında üstünüzden çıkardığınızda etkisini hissedeceksiniz.

Bir cevap yazın