Tarçınlı Su İçmek Zayıflatır mı? Tarçınlı Su Nasıl Yapılır?

Tarçınlı Su İçmek Zayıflatır mı? 1 Tarçınlı Su Nasıl Yapılır?

Göbeğinizde ki fazlalıkları eritmek ve kilo vermek isteyenler için diyet listelerinde farklılık istiyorsanız bir hafta da 5 kilo kadar verdirdiği iddia edine tarçınlı su diyeti aradığınız alternatif bir çıkış kapısı olabilir.

Yiyeceklere ve tatlılarınıza lezzet katan tarçın sevilen baharatlar arasında yer alır. Tarçın içerdiği içerikler nedeni ile huzlu yağ yakılmasınai metabolizmayı hızlandırması gibi özellikleri mevcuttur. Kolaylıkla hazırlayabileceğiniz tarçınlı su ile fazlalık kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Tarçınlı su nasıl hazırlanır, tarçınlı su diyetinde nelere dikkat edilir? Tarçınlı su nelere iyi gelir? Hep birlikte bakalım.

Tarçınlı Su Gerçekten Zayıflatır mı?

Tarçınlı su diyetini duyanların en merak ettiği sorulardan biri hiç süphesiz olarak. Gerçekten zayıflatır mı? Zayıflamamıza tarçınlı su nasıl yardımcı oluyor?

Tarçını yaptığınız tatlıların üzerine dökerek zayıflamayı beklemeniz abes olur. Baharat olarak keskin bir tadı olan tarçını tek başına tatlı olmadan tüketmek öyle basit bir iş değil. Keskin tadı nedeniyle sadece tarçını tüketmek biraz zor olabilir. Tadı nedeniyle biraz zorlanabilirsiniz. Tarçınlı su karışımı yaparak daha kolay bir yoldan başlayabilirsiniz. Zayıflamak adına da ilk adımı böylelikle atmış olursunuz.

Tarçın vücudumuzda bulunan fazla yağların yakımını hızlandırıyor, sindirim sistemimizi düzenleyerek metabolizmamızın hızlanmasını bu sayede de hızlı bir kilo verme sürecine girmemize destek veriyor.

Tarçınlı su karışımı nasıl hazırlanır? Tarçınlı su diyeti nasıl uygulanarak zayıflanır? İşte cevabı;

Tarçınlı Su Nasıl Hazırlanır? Tarçınlı Su Yapılışı

Tarçınlı Su Nasıl Hazırlanır? Tarçınlı Su Yapılışı

Tarçınlı su diyetini ve suyunu hazırlamak aslında zannettiğinizden daha kolay bir şekilde. Ama yine de uyarmakta fayda var tarçına karşı bir alerjiniz varsa eğer bu diyete karşı olumsuz tepkiler verebilirsiniz. Onun için bu diyeti uygulamadan önce doktorunuza danışmadan başlamayın.

Tarçınlı Su Malzemeleri

  • 1 Tatlı Kaşığı Tarçın
  • 1 Su Bardağı Su

Ek Bilgi: Eğer tek seferde daha çok miktarda hazırlamak isterseniz eğer her gün her gün uğraşmamak için tek seferde 5 su bardağı suya 4 adet çubuk tarçın ekleyerek de hazırlayabilirsiniz. Ayrıca içmesi daha kolay olsun istiyorsanız eğer karışıma defne yaprağı, karanfil yada elma dilimleri de ekleyerek içmesini kolay hale getirebilirsiniz.

Tarçınlı Su Nasıl Hazırlanır? Tarçınlı Su Nasıl Tüketilir?

Bir cezveye 1 su bardağı suyu ve tarçını ekleyerek ocağa koyarak kaynatın. Kaynadıktan sonra ocaktan alın ve ılınması için bir kenara bırakın. Ilındıktan sonra bu tarçınlı su karışımını tüketebilirsiniz. Tarçınlı su karışımını sabah aç karnına ya da gece yatmadan önce bir bardak olmak üzere için. 15 gün kullanırsanız eğer daha net sonuçlar elde edebilirsiniz. 15 günden fazla kesinlikle devam etmemeniz tavsiye edilir. Kesinlikle 15 gün dolduktan sonra devam etmeyin.

Tarçınlı Su İçmek Nelere İyi Gelir? Faydaları Nelerdir?

Tarçınlı su diyetinin yanında tarçınlı suyun da nelere iyi geldiğinden bahsedelim biraz da.

  • Vücudunuzda ki yağları yağmakla birlikte düzenli bir şekilde tüketildiği taktirde ise yağ toplanmasını ve bu yağların kilo olmasını engeller.
  • Metabolizmanızı hızlandırır ve vücudunuzda ki insülin direncinin artmasına yardımcı olur. Bu nedenden ötürü diyabet hastalarına tavsiye edilmektedir.
  • İştahınızı bastırarak uzun süre tokluk hissi sağlayacaktır size. Tatlı krizlerine diyetlerde de yardımcı bir çözümdür.
  • İçindeki anti bakteriyel özellikler nedeniyle tarçın sindirimi zorlaştıran bakterilerden de kurtulmanızı sağlamaktadır.
  • Kötü kolesterol seviyesinin düşmesine yardımcı olur ve iyi kolesterole fayda sağlar.
  • Hafızayı güçlendirerek, baş ağrısı ve migrene iyi gelmektedir.
  • Boğaz ağrısı, öksürüğe ve diş sağlığına iyi gelmektedir.

Bir cevap yazın