Çatlak Tedavisi için Kesin Çözüm Önerileri

Hızlı kilo alıp verme ve hamilelik döneminde cilt çatlakları meydana gelebilir. Bu can sıkıcı görüntüden kurtulmak yani çatlak tedavisi yapabilmek için çözüm yöntemleri var. ‘Diyete Başlıyorum’ olarak sizlere çatlak tedavisi için hem bitkisel hem de kozmetik çözüm sunuyoruz.

Cilt çatlakları oluşması, cildinin esnekliğini kaybetmesinden ve dokusunun zarar görmesinden kaynaklanır. Tedavide ilk adım cildi içeriden nemlendirmek ve eski canlılığını kazandırmak için su içmektir. Evet, hem zayıflamaya hem ruh sağlığına faydası olan, cilt çatlaklarının tedavisinde de yardımcı oluyor. Hemen şimdi, günde 3 litre su içerek cilt çatlakları tedavisinin birinci aşamasını uygulayabilirsiniz.

Çatlak tedavisi bitkisel çözüm

Çatlak tedavisinde bitkisel çözüm olarak sizlere, yoğun nemlendirici ve tedavi edici özelliğe sahip kakao yağını tavsiye ediyoruz. Aktardan katı halde (tereyağ gibi) satın alacağınız kakao yağını her gün masaj yaparak çatlak olan bölgere uyguladığınızda bir hafta içinde gözle görülür iyileşme olacaktır.

Çatlak tedavisi bitkisel çözüm için katı kakao yağını benmari usulü yani kaynar su dolu bir tencerenin üzerine daha küçük bir tencere koyarak eritin. Kakao yağı hemen eriyecektir, yanmamasına dikkat edin. Eriyen yağı vücut ısısına gelene kadar bekletin. Eriyen kakao yağını çatlak olan bölgelere masaj yaparak yedirin. Kısa bir süre yağın cilt tarafından emilmesi için bekleyin. Bölgenin türüne göre streç filme sarın ya da pamuklu, dar bir eşofman takımı giyin. En az 2 saat bekletin. Ardından ılık suyla duş alabilirsiniz.

Çatlak tedavisinde iyi sonuç almak için kakao yağını haftada 3 kez uygulamanız gerekiyor. İşlemi hızlandırmak için banyo sırasında çatlak olan bölgeleri lifle ovmak ya da kuru fırçalama yapmayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Kakao yağı kürüyle birlikte günlük nemlendirici kremlerinizi kullanmaya devam edin.

Metabolizma hızlandırıcı egzersizler

Hamilelik ve hızlı kilo alıp vermeye bağlı oluşan çatlak tedavisinde kremle çözüm için kullananlar, Babe Çatlak Bakım Kremi tavsiye ediyor. Eczaneler veya sağlık ürünleri satan internet sitelerinden alabileceğiniz krem, ortalama 50 TL’ye satılıyor.

Sağlık ve güzellik için spor yapın

İster hamile olun ister kilolardan kurtulmak için diyet yapın, isterseniz form koruma programında olun; her durumda spor yapın ki sağlıkla kilo verin, cildiniz canlılığını korusun.

Bir cevap yazın