Diyabet Hastalarına Beslenme Önerileri

Diyabet hastalığının tedavisinde beslenme ve hareketli yaşamın önemi yüksektir. Kendinizi daha iyi hissetmek, hastalığın olumsuz etkilerini azaltmak için 5 sağlıklı beslenme önerimizi uygulayın. Size ayrıca, diyabet hastalarına iyi gelen detoks suyu tarifi sunuyoruz.

Ceviz ve zeytin yemeyi alışkanlık edinin

Ceviz ve zeytindeki faydalı yağlar, sık sık acıkma hissini ortadan kaldırır. Cevizdeki proteinler, daha çabuk doymaya yardım eder. Ara öğünde bir avuç ceviz ve bir kase yoğurt tercih ederek sağlığınızı güçlendirebilirsiniz.

Zeytin ve cevizdeki yağlar, dokuların onarılmasını sağlar. Bu özelliğiyle diyabet hastalarının yararlarının hızlı iyileşmesine yardım eder. Kahvaltıda 4-5 adet zeytin yiyebilirsiniz.

Süt ürünlerini sık sık tüketmelisiniz

Süt ürünleri içeriğindeki laktoz, hem tatlı ihtiyacının doğal yoldan karşılanmasını sağlar hem kan şekerinin dengelemesine yardım eder. Diyabet hastaları yoğurt, süt, kefir, ayran gibi süt ürünlerini sık sık tüketmelisiniz.

Ara öğünlerinizde bir kase yoğurda bir çay kaşığı toz tarçın ekleyip yediğinizde hem kendinizi daha uzun süre tok hissedersiniz hem de diyabet hastalığı iyileşme gösterir.

Slimini diyabetik unu tercih edin

Diyabet hastalarının sağlıklı beslenmesi için özel üretilen, Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan Slimini diyabetik unu tercih edin. Yapılan bilimsel testlerle, glisemik indeksi %40 oranında azaltmış Slimini Diyabetik Un, beslenmenizde güvenle kullanmanız için uygundur. “Diyete Başlıyorum” ekibi olarak sizlere, damak tadınızdan ödün vermeden hastalığınıza uygun beslenmek için Slimini Diyabetik Un kullanmanızı öneriyoruz.

D vitamini almak için güneşi selamlayın

Diyabet hastalığının tedavisinde güneş ışığından alınan D vitaminin güçlü etkisi vardır. Her gün en azından 10 dakika açıkhavada yürüyüş yapan diyabet hastalarının iyileşme kaydettiği görülmüştür. Yaz, kış fark etmez, güneş her zaman size D vitamini vermek için hazır bekliyor, en az 10 dakika yürüyün.

Tok tutan yiyeceklerle beslenin

Diyabet hastaları sık sık acıkır hatta yemek yiyemediği durumlarda sinirlenme, el-ayaklarda titreme, halsizlik olur. Bunu önlemenin en iyi yolu, tok tutan yiyeceklerle beslenmeniz gerekir. Aşağıdaki besinler diyabet hastaları için mükemmeldir:

Bir cevap yazın