Harika Bir Cilde Sahip Olan Kadınların Her Zaman Yaptıkları

Çoğu zaman muhteşem cilde sahip birini gördüğümüzde hep şanslı olduğunu düşünürüz. Ama bu biraz haksızlık olabilir, çünkü o cildin arkasında ciddi bir dikkat ve bakım yatıyor olabilir.

Peki bu kadınlar ne yapıyorlar da ciltleri bu kadar güzel gözükebiliyor? Ya da bizim de uygulayıp cildimizi bu kadar güzel hale getirecek şeyler yok mu?

Var tabi ki. Bugün bu sayfada bu 10 şeyin ne olduğunu ve neden cilt güzelliği açısından önemli olduğunu inceleyeceğiz…

Muhteşem Bir Cilde Sahip Olan Kadınlar:

1. Yüzlerini yıkamadan yatağa girmezler.

Makyajı silmeden, yüzünüzü temizlemeden uyumak demek bütün günün kirliliğini cildinizde tüm gece işlem yapıp cildinizi çirkinleştirmesi için yüzünüzde bırakmak demek. Biliyoruz bazen öyle geceler oluyor ki elbiselerimizi dahi çıkarmadan uyumak isteyebiliyoruz. Ama biraz daha gayret gösterip mutlaka yüzünüzü yıkayın. Çünkü daha sonra bu kötü etkileri geçirebilmek için daha çok enerji sarfedeceksiniz.

2. Gün boyu su içmeyi asla unutmazlar.

Cildin en çok ihtiyaç duyduğu şey sudur. Susuz kaldığınızda cildinizin yeni hücreler üretmesi çok zordur. Bu yüzden gün boyu su içmeyi ve susuz kalmamayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Gün boyu en az 8 bardak su için. Su içmeyi unutuyorsanız su şişenizi yanınızda taşıyın ve görünür yerlere koyun. Her gördüğünüzde su içmeyi de alışkanlık haline getirin. Bir süre sonra göreceksiniz ki suyu arıyor olacaksınız.

3. Hangi bakım ürünlerini kullanmayacaklarını bilirler.

Bazı bakım ürünlerinde zararlı maddeler ve yoğun kimyasallar bulunabiliyor. Bu yüzden bir bakım ürününü kullanmadan önce bununla ilgili internette bir araştırma yapmak ve kullananların tecrübelerini okumak çok mantıklı. Bu tip kişilerin yaptıkları uyarılar genellikle çok isabetli çıkıyor ve sizi istenmeyen sonuçlardan koruyabiliyor. Bizim yaptığımız araştırmada genellikle şu malzemeler yer alıyorsa tercih edilmeyen ürünler arasında oluyor:

Sodyum sülfat
Fitalat
BHA
Hidrokinon
Triclosan ve Triclocarban
Propilen Glikol
Aminofenol
Petrol destilatları
Diaminobenzene
Polietilen
Phenylenediamine
Paraben

4. Cilt bakımı rutinleri konusunda oldukça dikkatlidirler.

Muhteşem bir cilde sahip olmak iyi bir cilt bakımı, iyi bir cilt bakımı da iyi bir rutin ve devamlılık gerektirir. Cilt bakımında keşke bir sefer uygulayıp sonsuza kadar güzelleştirecek bir ürün olsaydı ama genellikle devamlı kullanımda etkilerini gösterirler. İyi bir cilt bakımı rutini için olması gerekenler konusunu okuyarak kendinize en uygun cilt bakım rutinini oluşturabilirsiniz.

5. Antioksidan serum kullanmayı ihmal etmezler.

Güneşin UV ışınları güneş koruyucu kremi kullansanız bile cildinize zarar verebilir. Bundan daha iyi bir koruma sağlayabilmek için günlük rutininize antioksidan serumu eklemeyi düşünebilirsiniz. Leke oluşumu ve ince çizgilerin oluşması konusunda da etkili bir şekilde savaşır.

6. Her 3 günde bir yastık kılıfını değiştirirler.

Kimisi 3 günde bir yastık değiştirmeyi çok sık bulabilir ama saçlarınız için kullandığınız ürünlerin tortuları ve bakteriler sürekli yastık kılıflarını işgal ederler. Gün içerisinde yüzünüze 8-10 saat temas eden başka bir şey de yok. Yüzünüze bu denli temas eden bir şeyin cildinize zarar verecek etkiler taşımasını istemezsiniz. Bunun için yastıklarınızın kılıflarını 3 günde bir değiştirin. Çok kolay unutulabilen bir şey olduğu için ben her hafta çarşamba ve pazar akşamları hatırlatma yapan ve her hafta otomatik tekrarlayan bir alarm kurdum. Akıllı telefonlar sağolsun…

7. Sağlıklı yiyecekler tercih ederler.

Tıpkı vücudumuzun diğer organları gibi cildimiz de düzgün beslenme sonucunda daha iyi bir duruma gelir. Bunu bozmamak için fast-food tarzı abur cubur tarzı yiyeceklerden uzak durmak, daha sağlıklı, bol lifli, vitamin kaynağı olan gıdalar tercih etmek gerekir.

8. Haftada bir yüz maskesi uygularlar.

Her cildin farklı bir cilt tipi vardır ve cildiniz ne kadar kusursuz olursa olsun yapabileceğiniz cildinize faydası dokunacak bir maske mutlaka vardır. Yüzünüzdeki lekeler için, cildinizi yumuşatmak için, parlatmak için, çillerin görünümünü azaltmak için, sivilceleri azaltmak için, sivilce lekelerini yok etmek için, siyah noktalar için, yüzdeki aşırı yağdan kurtulmak için, gözenekleri sıkılaştırmak için ve daha sayamayacağımız bir çok sebeple kullanabileceğiniz faydalı bir cilt maskesi bulabilirsiniz. Nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız sizi en temel kaynağa yönlendirelim: Doğal Maskeler

9. Haftada bir ölü hücrelerden cildi arındırırlar.

Ölü hücreler cildinizde durdukça gözenekleri tıkarlar cildinizin nefes almasının önüne geçerler ve siyah nokta, geniş gözenekler gibi istenmeyen cilt sorunlarına yol açabilirler. Haftada bir banyoda mutlaka cildinizi ölü hücrelerden arındırarak cildinizin bir kaç yaş gençleşmesini sağlamayı unutmayın.

10. Egzersizlerini aksatmazlar.

Hangi egzersizi yaparsanız yapın vücudunuzdaki kan dolaşımını hızlandırır, ter ile toksinleri dışarı atar, mutluluk hormonu salgılatarak stres seviyesini azaltır. Bu saydığım 3 etken de aynı zamanda güzel bir cilde sahip olmanız için gerekli şeylerdendir, daha hızlı bir dolaşım, daha az toksin ve daha az stres.

Bir cevap yazın