Buğday Tenliler için Saç Rengi Önerisi

Saç rengini değiştirmek, atılması gereken büyük ve cesur bir adımdır. Bu nedenle, doğru saç rengini seçmeniz önemlidir. Tabi ki, bir saç rengi kalıcı değildir ancak geri dönüşü de kolay değildir. Bu nedenle, buğday tene yakışan saç rengini seçtiğinizden emin olmak için göz önünde bulundurmanız gereken bazı şeyler vardır.

Cilt Tonuma Giden Saç Rengini Nasıl Seçerim?

Cilt tonunuz ve saç renginiz ile ilgili çözmeniz gereken ilk şey, daha sıcak mı yoksa soğuk alt tonlara mı sahip olduğunuzu belirlemenizdir. Bunu yapmanın en kolay yolu ise bileğinizin iç kısmına bakmaktır. Baktığınızda, yeşil damarları görebiliyorsanız, sıcak alt tonlardasınız demektir.

Benzer şekilde, mavi damar görüyorsanız, daha soğuk alt tonlara sahipsiniz demektir. Alt tonunuzu bulmanın bir diğer kolay yolu de, güneş ışığına maruz kaldığınızda bronzlaştığınızı mı yoksa karardığınızı mı bulmanızdır. Bronzlaşıyorsanız, muhtemelen daha sıcak tonlardasınız demektir.

Sarışın, kızıl ya da kahverengi tonlarda olduğu gibi, sıcak saç renkleri bu tonlara çok yakışıyor. Sıcak cilt tonları, kahverengi ve bej gibi daha soğuk renkleri de kullanabilir. Aklınızda tutmanız gereken bir başka ipucu da, cilt tonunuzdan iki ton koyu ya da açık olan bir saç rengi seçmektir.

Sıcak Cilt Tonları İçin Saç Renkleri

Cilt rengine göre saç rengi

Sıcak ten renklerinde, sarı ve kahverengi tonları iyi gitmektedir. Cildinizin rengine bağlı olarak, saçlarınızın gölgelerini de seçebilirsiniz. Örneğin, sıcak bir cilt tonunuz varsa; bal sarısı gibi renkleri tercih edebilirsiniz. Koyu tenlerde ise, çikolata gibi koyu tonları tercih edebilirsiniz.

Soğuk Cilt Tonları İçin Saç Renkleri

Küllü sarı, platin rengi, kül kahvesi gibi renkler, soğuk cilt tonları için idealdir. Ancak ayrıca, altın sarısı ve açık kestane kahvesi gibi yumuşak ve ılık tonları da tercih edebilirsiniz.

Buğday Tenli Kadınlara Uygun Saç Renkleri

Açık tenli bir kadınsanız, çok koyu olan saçlardan kaçının. İnce gölgelere sahip olmak, görünümünüzü iyileştirecektir. Saçlarınızda zaten kahverengiler varsa, o zaman saçınızda kızıl tonlara da gidebilirisniz. Canlı alt tonlarda ise koyu renkleri tercih edebilirsiniz. Bu kategoriye dahilseniz, saçlarınızı renklendirmenin en iyi yolu, gölgelerdir. Sarışın, kızıl, açık kahve ya da çikolata tonları, bu cilt tonları ile iyi gidecektir.

Saçlarınızda, çok açık renklerden kaçınmayı da deneyebilirsiniz. Sarı ve kahve tonları, daha sıcak ve daha iyi bir seçim olacaktır. Zencefil gibi çok açık renkler yerine, koyu erik gölgeleri ve kahverengileri tercih edebilirsiniz. Alternatif olarak, belli belirsiz gölgeleri de tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte, saçlarınızdaki gölgelerin belirgin olmasını sağlayacak bir saç kesimi de tercih edebilirsiniz. Donuk kızıllar, ışıltılı çikolata, kestane rengi gibi koyu ve soğuk renkleri de tercih edebilirsiniz.

Altın Işıltılar

Saçları çok koyu kahve ya da siyah olmayan kadınlarda, altın ışıltılar saç rengini vurgulamak için harika bir seçimdir.

Ombre

Son 5-6 yıllık süreçte oldukça moda olan ombreler; saç rengini aşağıdan yukarıya doğru yavaş yavaş vurgulamanın harika bir yoludur.

Kızıl Gölgeler

Uzun ve parlak siyah saçlarınız varsa ve görünümünüzde değişiklik yapmaya ihtiyacınız varsa, koyu kızıl gölgelerden de yardım alabilirsiniz.

Bir cevap yazın