Hint Yağı ile Kirpik Uzatma Yolları

Hint yağıyla kirpik uzatma

Hint yağı, doğal yollarla kirpik uzatmak isteyenlerin genellikle ilk tercihi olması ile ön plana çıkıyor. Hint yağı kullanımının eski Orta doğu ve Hindistan’da 1000 yıllık bir mazisi olduğu biliniyor. Bu yazıda Hint yağının nasıl seçileceği ve kirpiklerinize nasıl uygulayacağınızı anlatacağız.

Kirpik uzatma için Hint Yağı nasıl seçilir?

Kirpiklerinizi uzatmak için doğru Hint Yağını seçmek oldukça önemlidir. Alışveriş yaparken etiketine bakarak soğuk sıkım olmasına özen gösterin. Bu ürünlerde doğallık korunduğu için kaşlarınızın uzamasını sağlayacak içerikler korunmuş olacaktır.

Hint yağı kirpik uzaması için nasıl uygulanır?

Toksik madde içermediği için Hint yağının kullanımı son derece güvenlidir. Kısa, ince ve kırılgan kirpiklere sahip kişiler Hint yağını gönül rahatlığı ile kullanabilirler. Hint yağı sürme işlemini gece uyumadan hemen önce yapmanız ve siz uyurken kaşlarınıza Hint yağının iyice nüfuz etmesi gerekiyor. Hint yağını kirpiklerinize uygulayabilmek için temiz bir maskara ve kulak temizleme çubuğuna ihtiyacınız olacak.

Başlamadan önce tüm yüzünüzü ve göz bölgenizi yıkayın ve kurulayın.
Maskarayı Hint yağına daldırın ve çıkardığınızda aşırı olanların damlamasını sağlayın.
Gözünüzün iç kısmından itibaren sürmeye başlayın. Kirpiklerinizin tamamen kaplandığından emin olacak şekilde sürün.
Her iki kirpiğinize de bu şekilde sürerek tamamlayın. Göz bölgesine bir sızma veya dökülme olursa kulak temizleme çubuğu ile hemen müdahale edebilirsiniz.

İşlemi tamamladıktan sonra uyuyabilirsiniz. Uyandığınızda kirpiklerinizi temizlemeyi unutmayın. Özellikle kirpiklerinizi temizlemeden makyaj kesinlikle yapmayın.
Bu işleme günlük olarak devam edin ve 2 haftadan itibaren istediğiniz sonuçları almaya başlayabilirsiniz.

Hint yağı ile kirpik uzaması

Hint yağı ve zeytin yağı ile kirpik uzatma

Zeytin yağının da kirpik ve kaşları gürleştirici etkisi bulunduğu için Hint yağı ile karıştırarak kullanmak kirpik uzatma işlemini hızlandırıcı etki gösterebilir. Eşit miktarlarda Hint yağı ve zeytin yağını birbirine karıştırın ve yukarıda tarif edilen maskara ile sürme işlemini aynen uygulayın. Bu işleme de günlük veya günaşırı olabilecek şekilde 2 hafta devam edin. 2 hafta sonunda aldığınız sonuçlara göre devam edebilirsiniz.

Hint yağı ile kirpik uzatanların yorumları

Kullananlardan bir kısmı kirpiklerine sürdükten sonra görüşlerinde bir buğulanma olduğunu söylüyor. Bunun için en iyisi gece yatmadan önce sürüp sabah kalktıktan sonra temizlemek.
Kullananlar genellikle sonuçlardan çok memnun 6 hafta gibi bir sürede kirpiklerinin gözle görülür şekilde uzadıklarını söylüyorlar.
Gözlerine kaçan olmuş fakat gözleri yakmadığı belirtiliyor. Siz yine de kulak temizleme çubuğunu hazırda bekletin, ne olur ne olmaz.
Kirpiklerin sadece uzamakla kalmadığı aynı zamanda gürleşerek dolgun bir görünüme ulaştığı söyleniyor.
Hint yağına alternatif olarak nergis yağı ve badem yağı deneyenler de olmuş, iyi sonuç alanlar var.

Bir cevap yazın