Kışın Cilt Kuruluğunu Önlemenin Yolları

Kış aylarını sevenler burada mı? 🙂 Uçuşan kar taneleri, içimizi ısıtan sıcacık içecekler, kar altında yapılan yürüyüşler… Tabii bu güzel kısımları bir yana, soğuk ve sert hava şartları nedeniyle cildimiz kuruyor, solgun görünüyor, neme ihtiyaç duyuyor. Peki kışın ortaya çıkan bu cilt kuruluğunu önlemenin yolu var mı? İşte bu yazımızda seninle, bizim favorimiz olan ürünleri, kışa özel bakım ipuçlarını paylaşıyoruz! Şimdi bu kış, cilt kuruluğuna savaş açmaya ne dersin?

1.Evini Kışa Hazırla:

Hava ne kadar kuru olursa cildimiz de o kadar kuru olur. Havadaki su miktarını en üst düzeye çıkarmak için en çok vakit geçirdiğin odaya, bir hava nemlendirici yerleştirmeni öneririz. Bu hava nemlendirici, havadaki nem seviyesini artırarak cilt bariyerinin nemli kalmasına yardımcı oluyor. Ek olarak, havadaki ekstra kuruluğu önlemek için, oda ısısının orta sıcaklıkta tutulduğundan emin olmalısın.

2.Beslenme Düzenine Dikkat Et:

Yediklerimiz ve cilt sağlığı arasında doğrudan bir bağlantı olduğundan, yediklerine de oldukça dikkat etmelisin. Özellikle kış aylarında, ceviz, zeytinyağı, avokado gibi zengin besin değerlerine sahip gıdaları beslenme düzenine mutlaka eklemeni öneririz. Bununla beraber, her gün, bol bol su içmek de gerekiyor. Hatta dehidrasyona neden olabildikleri için alkol ve kahve tüketimi konusunda da dikkatli olmak gerekiyor.

3.Gece Bakımını Atlama:

Kış gecelerinde sıcacık bir banyo sonrasında hemen kendini uykuda bulanlardan mısın? O zaman çok önemli bir noktayı atladığını sana söylemeliyiz: Gece bakım rutini! Gece biz uykudayken cilt dokumuz kendini yeniler. Bu nedenle ona destek olacak, cildini onarıp cilt görünümünü yenileyecek bakım ürünleri kullanmanı öneririz.

Bizim bu konudaki favorilerimizden biri, Kiehl’sın artık ikon haline gelmiş Midnight Recovery Concentrate’i! Bu gece bakım iksiri, 1 haftada kırışıklık görünümünde %19 azalma sağlıyor. Biz, gece cildimizi temizledikten sonra 2-3 damla Midnight Recovery Concentrate uyguluyoruz ve sabah daha aydınlık, yenilenmiş ciltle güne başlıyoruz! 🙂

Bir cevap yazın