Sakal Kaşınması Nasıl Geçer?

Sakal kaşınması dönem dönem her erkeğin başına gelebiliyor. Sakal kaşınması yaşayan erkekler, sakalların kırıldığından ve eskisi gibi düzenli görünmediğinden şikayetçi oluyorlar. Senin başına daha önce sakal kaşınması sorunu geldi mi?

Sakalların kaşınmasının nedenlerini ve şiddetli kaşıntı hissini nasıl yatıştıracağını anlatıyoruz. Sakal bakım adımlarını takip ederek sakallarının daha rahat ve konforlu uzamasını sağlayabilirsin. Yoksa sakallarının arasından beliren beyaz deri döküntüleri sakallarının karizmatik görünümüne gölge düşürebilir!

Sakal kaşıntısının nedenleri nedir?

Sakallarının kaşınma sebeplerinin başında hijyen yetersizliği geliyor. Yani sakallarını düzenli olarak temizlememek, taramamak ve doğru ürünleri kullanmamak sakallarının tahriş olmasına ve kaşınmasına yol açabilir. Sakal şekillendirici kullandıktan sonra sakallarını temizlemediğinde rahatsızlık hissi kaçınılmaz olabilir. Özellikle kalın ve gür sakalların varsa cildinin nefes almasını sağlamak için düzenli olarak sakallarını taramanı öneririz. Sakalların cildini tamamen kaplıyorsa ve sen de doğru sakal bakımı yapamıyorsan cildinin tahriş olması ve kuruması kaçınılmaz olabilir.

Sakallarını düzenli olarak temizliyor, hala sakal kaşıntısını sorunundan şikayet ediyorsan sakallarını nasıl temizlediğini soralım. Eğer klasik beyaz sabunla sakallarını köpürterek temizliyorsan sakal kaşıntısı senin için sürpriz olmamalı!

Editörün önerisi: Sakallarını temizlerken mutlaka cildini kurutmayan ve sakallarına bakım yapan ürünleri kullanmalısın. L’Oréal Paris Barber Club 3’ü 1 Arada Yıkama Jeli, sakal, yüz ve saçlarının derinlemesine yardımcı olur. Sakallarına sinen kötü kokuyu temizler ve formülündeki sandal ağacı yağı sayesinde sakallarının yumuşamasını sağlar.

Bir cevap yazın