Sevilmenin 5 Gizemi

Biri veya birileri tarafından sevilmek dünyanın en güzel şeylerinden biri olabilir. İnsanların sevgisini ve saygısını kazanmak, kişiden kişiye göre değişse de aslında imkânsız değildir. Sevilmek, hayatınız için çok kritik bir konuysa; Sevilmenin 5 Gizemi yazımız sizi sevilen biri yapacaktır. O halde başlayalım;

Zekânız ile İnsanları Korkutmayın

İnsanlar kendilerinden daha zeki olan insanlara karşı biraz huysuzdur. Çünkü insanlar kendilerinden daha az zeki insanlara yol göstermekten hoşlanırlar. Onlara zeki olduğunu çok fazla belli etmeyin; aptal olduğunuzu düşünecekleri kadar da dikkatsiz davranmayın. Konuşmalarınız sırasında anlatılanları destekleyecek nitelikte şeyler söyleyebilirsiniz ancak karşınızdakinin konuşmasını tümüyle elinize geçirmeyin.

İnsanları Çevresindeki İnsanlara Erişin

Bir kişi tarafından sevildiğinizi ve saygı duyulduğunuzu hissettiğiniz zaman, o kişinin çevresindeki insanlara da ip atın. Bir kişinin sizi sevip saygı duyması, zihninizde sonsuza kadar bu duygusu bu şekilde sürecek anlamı oluşturmamalıdır. Çevrenizi, sizi seven insanların çevreleriyle geliştirebilir ve genişletebilirsiniz.

Sizden İyilik İstenmedikçe İyilik vermeyinSevilmenin 5 Gizemi

Her şey belirli bir zaman ve süre içerisinde dengeli gitmelidir. İnsanların sizden iyilik istemesini kolaylaştırın; siz istenmeyen iyiliği vermeye çalışmayın. İstenmeyen iyiliği vermeye çalışırsanız, ucuz görünürsünüz; buna izin vermeyin. Ayrıca, siz istenmeyen iyilikleri verdiğiniz için size karşı bir borçlanma duygusuna kapılacak ve bu da sizden uzaklaşmasına neden olacaktır.

Kendi Değerinizi Belli Edin

İnsanların size istedikleri her an ulaşabilmesine imkân tanıyorsanız, bu sizi her zaman için onların gözünde değersiz kılacaktır. Herkesin her yerde, her an görebileceği biri olmak; sizi özleme duygusunu kaybetmesine de neden olur. Bunlara ek olarak, her istenileni hemen yapmayın; hatta bazılarını hiç yapmayın. İnsanlar sizin de bir birey olduğunuzu ve kararlarınıza saygı duyulmasını gerektiğini bilsin. Aksi durumda, her denileni yapan ve her çağırıldığı yere giden bir sesten başka bir değeriniz olmayacaktır.

Pozitif Olmanız Çok Önemli

Başkaları hakkında olumsuz konuşarak, onların yaptığı bir şeyi kötülemeye çalışarak; kısacası başkalarını aşağıya çekmeye çalışarak yukarıya çıkamazsınız. İnsanlar yanlarında sürekli olumsuz konuşup, ortamı gereken veya keyfini kaçıran insanları sevmezler.

İnsanlar tarafından sevilip sayılmak ne kadar önemliyse, insanların sizin yanınıza geldiğinde kendisini güvende ve huzurlu hissetmesi de bir o kadar önemlidir. İnsanlardan samimiyetinizi ve güler yüzünüzü eksik etmemelisiniz.

Bir cevap yazın