Yeni Trend Tesettür Giyim Kombinleri

Tesettür giyim modası, kendi başına ayrı bir tarza sahip olan, farklı kesim ve çizgilerin bulunduğu bir giyim sektörü haline gelmiştir. Son yıllarda batı kültüründen yansıyan etkilerle tesettür giyimde oldukça farklı tarzlar yaratılmaya başlanmıştır. Eski klasik tasarımların yerine, daha şık, gösterişli ve birbirinden farklı renklerin kullanıldığı modeller ortaya çıkarılmıştır. Dolayısıyla, tesettür giyim tercih eden bayanlar giyimden, eşarba, ayakkabı ve çantaya kadar kullanmış olduğu her türlü aksesuarı birlikte kombine yapabilme şansına sahip olurlar. Tesettür kombin yapılırken birbirine uyumlu aynı veya zıt renklerin tercih edilmesi çok önemlidir. Artan çeşit ve farklı modeller ile klasik, spor, günlük, abiye gibi her tarzda farklı modeller bulmak mümkün.

 Tesettür Kombini Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tesettür giyimde istenilen her tarz ve modele sahip giysiler bulmak mümkün. Tesettür kombin yapılırken, giyilmesi gereken ortam öncelikle çok önemlidir. Örneğin; günlük olarak giyilebilen tesettür modelleri, şık aksesuarlar ilave edilerek özel günlerde de giyilebilir. Genellikle tesettür giyimde tunik tarzı modeller daha çok tercih edilir. Bunun nedeni, tek bir parça üst kullanılarak altına etek veya pantolon ile kombin yapılmasına müsait olmasıdır. Özellikle sıcak yaz aylarında ince, yakmayan serin tutan kumaşlardan yapılmış tunikler daha çok tercih edilmektedir. Tesettür kombin yapılırken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da renk seçimidir. Genellikle açık renkler, pudra, açık mavi, yeşil ve açık sarı tonları yeni trend tesettür modellerinde en çok tercih edilen renk modelleridir. Bu renkler tercih edildiğinde kıyafetin bütününü tamamlayan ayakkabı ve çanta bulmak da oldukça kolay olacaktır.

 En Çok Tercih Edilen Tesettür Modelleri

Tesettür giyim diğer giyim tarzlarına göre çeşit olarak daha fazla olduğundan bir adım öndedir. Mesela, yazlık şık belden oturtmalı bir elbise üzerine dar kesim bir ceket veya uygun bir tunik ile kombin yapılabilir. Son yıllarda tesettür giyimde üst tarafı dar kesim, belden oturtmalı, alt bölüm bol kesim pantolon veya döküm etek şeklinde vitrinleri süslemektedir. Veya dar paça kesim pantolon üzeri, bol kesim elbise tarzı veya farklı kesimlere sahip şık bir tunik ile kombin yapılmaktadır. Birbirinden farklı tarz ve modelde çizgilerin bulunduğu tesettür giyimde, istediğiniz tarzda moda yaratabilirsiniz. Aklınızda, hayalinizde olan modelleri bulmak ve incelemek için modaselvim.com sitesini ziyaret edebilirisiniz.

Bir cevap yazın