Kış Stilinde Son Trend Kaban Bot Kombinleri

Vaktin çoğunun dışarıda geçtiği günlerin, stil rehberidir, kaban-bot kombinleri… Bir araya getirmesi basit gibi görünen bu ikiliyle doğru kombinasyonlar yakalanır, beraberinde iyi aksesuarlar seçilirse kış stili zirveye taşınmış olur. Eklenecek atkı, şal ve şapkalarla sıkıcı veya her gün aynı şeyi giyiyormuşsunuz gibi görünmek de mümkün değildir üstelik!

Kış stili söz konusu olduğunda doğru şekilde bir araya getirilmiş kaban/mont ve bot/çizme kombinasyonları kadar etkili başka bir şey sanırım. Özellikle de vaktinizin çoğunu dışarıda geçirdiğiniz günlerde stilinizi tanımlayan önemli iki unsur olacaklarından, doğru eşleştirmeyi bulmak gereklidir. Her sezonun öne çıkan kaban-bot trendleri farklı olsa da ben daha klasikleşmiş ve uzun yıllar kullanılabilir seçenekleri değerlendirme taraftarıyım. O yüzden tek tip seçimlerle değil, genel yönlendirmeler ile bot ve kaban kombinlerinden bahsetmek istiyorum.

Önce kış kombinleri ile ilgili neden bu ikiliyi seçtiğime gelirsek; basit gibi görünen ama doğru kombinasyonlar ve aksesuarlar ile stili zirveye taşıması diye özetleyebilirim. Eklenecek atkı, şal ve şapkalarla sıkıcı veya her gün aynı şeyi giyiyormuşsunuz gibi görünmek de mümkün değildir üstelik!

Kış Stilinde Son Trend Kaban-Bot Kombinleri

Baştan ayağa açık renklerin kullanıldığı kombinler, kış ayları için en zor kullanılan ve kuru temizleme nedeniyle biraz pahalıya kaçabilen bir seçim olsa da bu seçim en şıklardan biri.

Baştan ayağa açık tonların hakim olacağı stili, ister son moda, kalın tabanlı askeri bot, ister çizme isterseniz de oxford, stiletto veya sneakers gibi günlük kadın ayakkabı modelleri ile tamamlayabilirsiniz. Seçim her olursa olsun ortaya klasik-şık veya spor-şık bir görünüm çıkacaktır. Kaban veya mont seçimini son yılların (ve bence tüm kış sezonu kombinlerinin favorisi) oversize modellerden yana yapmayı da unutmayın.

Kaban Bot Modelleri Kombinleri

Kaban renkleri içerisinde en sevdiğim kesinlikle deve tüyü rengi… Her renkle muhteşem örtüşmesinin yanında tam bir klasik. Üstelik klasik şıklık veya spor şıklık için de her daim kullanabileceğiniz bir seçenek. Bu kabanlarla, son trend küt burun topuklu botları kullanabilirsiniz.

Peki biraz daha renkli seçeneklere ne dersiniz? Renkli seçimlerin sadece ilkbahar-yaz aylarında yapılacağını da kim söylemiş..? Bu tip renkli kaban seçimleri riskli veya çok kullanışlı bulunmasa da aslında kombinlenmesi en kolay olandır. Dikkat edilmesi gereken, kaban üstünde kullanacağınız atkı, bere gibi aksesuarların tek renk ve kaban içindeki renklerden olmasıdır. Bot veya çizme seçiminizi de yine kaban içindeki renklerden yaparak daha eğlenceli bir kış stili oluşturmak mümkün.

Birkaç yıldır çok popüler olan kapitone montlara yer vermeden olmaz elbette. Başta da belirttiğim oversize kesimlerdeki bu montlar için bir çift düz çizme veya kalın tabanlı bot günlük koşturmada kurtarıcıyken, ters köşe yüksek topuklu bir çizmeyleyse çok daha trend görünüme ulaşacaktır.

Siyah kaban elbette en kurtarıcı seçimlerden biridir, hangi kesim veya modelde olursa olsun. Renk klasik olunca ben farklı kaban kesimlerine yöneliyorum ki siyaha tıpı buradaki gibi net hatların olduğu, daha maskülen bir modeli çok yakıştırıyorum. Eğer uzun boyluysanız, bileğe kadar uzun modeller tercih edebilir ve tıpkı buradaki gibi beyaz botlarla stilin keskin görünümünü tamamlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın