Alkali Su Nasıl Hazırlanır? Alkali Su Nelere İyi Gelir?

Alkali Su Nasıl Hazırlanır? Alkali Su Nelere İyi Gelir?

Sağlıklı yaşam üzerine yapılan çalışmalar neticesinde alkali su bu aralarda en popüler içecekler arasına girmeyi başardı. Zayıflatan su yada mucizevi su gibi isimlerle anılmaya başlandı. Sağlıklı yaşam meraklıları tarafından yakından takip edilen alkali su bir çok faydası ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. İnsan vücudunda yer alan pH dengesini sağladığı gibi daha bir çok faydası yer alıyor.

Alkali su nasıl hazırlanır? Alkali suyun faydaları nelerdir? Faydaları nelerdir? Bu cevaplarını yazının devamında hep birlikte inceleyelim.

Alkali Su Nedir?

Marketlerde satılan hazır suların paketlerinde yer alan pH değeri miktarı suyun içerisinde yer alan hidrojen miktarını göstermektedir. Suyun içerisinde yer alan hidrojen miktarı ne kadar çok olursa pH değeri de o kadar çok olur. pH değerinin yüksek olması da suyun bazik yapıda olmasının işaretidir.

Suların pH değerinin yüksek olup olmadığını nasıl anlayabiliriz? Hazır olarak satılan sularda genelde pH değeri şişelerinde yer alır. Şişelerin arkasında suyun değerleri yazmaktadır. Eğer suyun pH değeri 7’den büyükse pH değeri yüksek alkali bir sudur. Bu değer de o suyun bazik olduğunun göstergesidir.

pH değeri düşük olan sular genelde ph değeri 7’nin altında ise asidir bir su olur ve pH değeri de o kadar yüksek değildir. pH değeri 7 ise bu suyun nötr olduğunu göstermektedir. Su alırken bu bilgiler mutlaka aklınızda bulunsun ve bunları uygulayın.

Peki içtiğimiz sularda ki pH değeri 7 veya 7’nin altında ise bu sular nasıl alkali hale getirilebilir?

Alkali Su Nasıl Hazırlanır?

Limonlu Alkali Su Nasıl Hazırlanır? Limonlu Alkali Su Hazırlanışı;

İçtiğiniz suların alkali hale gelebilmesi için bir kaç malzemeye ihtiyacınız var. Alkali hale gelmesi için gereken malzemelerden ilki limon. Bir adet limonu dilimleyerek alkali yapmak istediğiniz suyun içerisine atın ve bu limon dilimli suyu 8 saat kadar bekletin. 8 saat beklettikten sonra içerisine 2 litre suya 1 çay kaşığı olacak şekilde deniz tuzu ilave edin ve güzelce bir şekilde karıştırın. Bu şekilde hazırladığınız suyun pH değerini yükseltecektir ve suyunuz alkali hale gelecektir.

Karbonatlı Alkali Su Nasıl Hazırlanıyor?

Alkali su hazırlamanızın ikinci yöntemi ise suyunuzun içerisine karbonat koymaktır. 1.5 litre suyun içerisine 1 çay kaşığı karbonat ilave ederek karıştırın. Bu karışımı bir kaç saat bekletin ve ardından tüketebilirsiniz. Sadece limon ile değil karbonat ile de bu şekilde alkali su hazırlayabilirsiniz.

Karbonatlı Alkali Su Nasıl Hazırlanıyor?

Karbonatlı hazırladığınız alkali suları tüketmeden önce olarak sağlık problemlerinize karşı doktorunuza danışmadan tüketmeyiniz.

Alkali Su Zayıflamaya Yardımcı Olur mu?

Alkali su ile ilgili merak edilen sorulardan biri olan Alkali su zayıflatır mı? diye soranlarınız için bu sorunun cevabını yanıtlıyoruz. Alkali su zayıflamanıza yardımcı oluyor. Spor ve düzenli beslenmenin yanında en büyük destekçilerinden biri de alkali sudur. Çünkü vücudunuzda yer alan fazla toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Vücudunuzda ödem oluşmasının önüne geçer ve sindirim sisteminizi destekler. Bu yollar ile zayıflamanıza yardımcı olmaktadır.

Alkali Suyun Faydaları Nelerdir?

Alkali su sahip olduğu bazik yapısı nedeniyle insan vücudundaki toksinlerin nötr hale gelmesini ve atılmasını sağlamaktadır. Bu sayede vücudun temizlenmesine yardımcı olur. İnsan vücudundaki diğer zararlı maddelerin dışarıya daha hızlı atılmasına yardımcı olmaktadır.

Sindirim siteminin daha hızlı ve düzenli çalışmasına yardımcı olarak destek olur. Vücudumuzun pH dengesini sağlanmasına yardımcı olmaktadır. Alkali su cildimizi besler ve yaşlanma belirtilerini azaltarak cildinizin güzelleşmesini sağlar. Hücrelerin daha çabuk yenilenmesini sağlar.

pH dengesini sağladığı için alkali su vücudun bağışıklık sisteminin daha güçlü olmasına neden olur. Ödem oluşmasını engellemektedir. Bu özellikleri nedeniyle zayıflamaya da yardımcı olmaktadır.

Bir cevap yazın