Diyet Yaparken Neler Atıştırılabilir?

Diyet Yaparken Neler Atıştırılabilir?

Sağlıklı yaşamın en önemli unsurlarından biri olan perhiz yapma hemen hemen herkesin başına gelen durumlardan biri. Fazla kilolardan arınmak ve daha sağlıklı bir yaşam için yapılan diyetlerde en büyük sorunlardan biri diyet esnasında acıkarak atıştırılacak şeyler aranması. Diyete uygun ve diyeti bozmayacak şeyleri atıştırarak açlık hissinizi geçiştirebilirsiniz.

Diyette Acıkınca Neler Atıştırılabilir

Diyet yaparken sık sık başımıza gelen o açlık hissini geçiştirmek için neler atıştırabilirsiniz bu yazımızda onları ele alacağız. Sağlıklı bir yaşam için ideal kilonuzda olmanız daha rahat hareket etmenizi ve daha sağlıklı bir hayat için yaptığınız diyetler de ara ara atıştırabileceğiniz diyetinizi bozmayacak atıştırmalıkları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Atıştırmalıkları yerken çok aşırıya kaçmamaya özen göstermeniz gerekiyor. Her şeyin fazlası zarar olduğu gibi atıştırmalıkları da fazla kaçırırsanız diyetinizi sabote etmiş olursunuz. Diyetiniz bu durumdan olumsuz etkilenir.

Atıştırma Önerileri

Diyet yaparken atıştırabileceğiniz en sağlıklı ürünlerin başında kurutulmuş meyveler geliyor. Kurutulmuş olarak marketlerde ve aktarlarda satılan meyvelerden alarak diyet yaparken aralarda atıştırabilirsiniz. Kurutulmuş elma ve kayısıyı özellikle daha çok tercih edin. Diğer kurutulmuş meyvelerden inciri daha az tercih etmeye çalışın.

Diyetteyken atıştırabileceğiniz bir diğer atıştırmalık da marketlerde hazır olarak satılan diyetlere uygun olarak satılan diyet atıştırmalıklarından alarak gün aralarında açlık hissiniz geldiğinde yada ara öğünlerinizde atıştırabilirsiniz. Marketlerde satılan diyet atıştırmalıklarında tatlı ve tuzlu olarak alternatifleri var. Bir çok markanın çıkardığı bu ürünleri sevdiğiniz takdirde bunları da listenize ekleyebilirsiniz.

Evinizde katı meyve sıkacağı yada shaker olarak bilinen meyve suyu yapabileceğiniz ürünlerle kendiniz için atıştırmalık meyve suları yapabilirsiniz. Ispanak vb yeşilliklerden yapabileceğiniz gibi meyve ve sebzelerden de yapabilirsiniz. Bunlar daha dinç ve sağlıklı olmanıza olanak sağlayacaktır.

Havuç, salatalık ve domates gibi sebze ve meyveleri de atıştırabilirsiniz. Ayrıca diyet esnasında kendiniz diyete uygun bir şekilde yapılacak atıştırmalıkları da kendiniz evde yapabilirsiniz. Evde tatlı ve tuzlu olarak yapabileceğiniz diyete uygun olarak atıştırmalıkların tarifini de bir sonraki paylaşımlarımızda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın