Güzel ve Sağlıklı Tırnaklar için Bakım Önerileri

Kadınlar için tırnaklar ve ellerin güzel görünmesi çok ayrı bir öneme sahiptir. İlla ojeler ile süslenmiş olmasını gerektirmez bu önem. Temiz, hijyenik ve sağlıklı görünmesi önceliktir. Zaten bu sağlandıktan sonra istediğiniz renk oje sürerek güzel görünen ellere sahip olabilirsiniz. Sağlıklı ve güzel tırnaklara sahip olmaksa çok özen gerektirir. Ancak bunu sağlamak için de elbette illa çok para harcamanız gerekmez. Sağlıklı tırnaklar için doğal yolları kullanarak kolayca tırnak bakımı yapılabilmektedir.

Zayıf-kolay kırılan tırnaklar, pek çok sebepten ortaya çıkabilen sararmış tırnak görünümü, kuru ve çatlamış tırnak etleri…. Doğru tırnak bakımları, doğal yağlar ile tüm bunlara çözüm bulabilmek mümkündür. İşte bunlardan yola çıkarak sağlıklı tırnaklar için neler yapılabileceğini, bunun için neye ihtiyacınız olduğunu detaylandırdığım sağlıklı tırnaklar için bakım önerileri yazısını okumaya devam etmenizi öneririm.

Doğal Yağlar ile Tırnak Güçlendirici Yapımı :

Tırnakların yaprak yaprak soyulmasının, kolayca kırılmasının önüne geçmenin yolu onu güçlendirecek çeşitli bakımlar yapmaktır. Bu noktada doğal yağlardan yararlanarak kendiniz tırnak güçlendiricinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Bunun için öncelikle bir taşıyıcı yağa ihtiyacınız olacak. Taşıyıcı yağ olarak argan, tatlı badem, jojoba veya hindistan cevizi yağı kullanılabilir. Ayrıca boş, kapaklı (tercihen cam ve koyu renkli) küçük bir şişeye ihtiyacınız olacak.

Bu şişe içine önce tercih ettiğiniz taşıyıcı yağın hepsini koyun.

Üzerine 15 damla lavanta yağı, 15 damla ylang ylang yağı ve 15 damla da mür yağı ekleyin ve karıştırın.

Bu bakım yağını temiz tırnaklar üzerine günlük kullanarak kullanabilirsiniz. İsterseniz küçük bir pamuk üzerine damlatıp tırnaklarınıza sürebilir veya temiz bir oje fırçası da kullanabilirsiniz

Bir cevap yazın