Yağlı Ciltler için Doğal Tonik Tarifleri

Peeling, temizleme, tonik uygulama ve nemlendirme… Bunlar temelde iyi cilt bakımının dayandığı dört önemli aşama. Hepimiz temizliğin ne olduğunu biliyoruz. Temel olmasına rağmen, cilt bakımının en hayati parçasıdır. Ancak çoğu insanın farkında olmadığı şey, temizlik ve tonik uygulamasının bir bütün olduğudur.

Temizleme, yüzünüzü bir ölçüde temizlerken, yüzünüzün gün boyunca ciltte biriken tüm kirden ve yağdan kurtulmak için yeterli olmayabilir. Bir tonik kullanmak, temizleyicinizin yeterli olmadığı, yüzden kalan kir birikimini ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Yağlı ciltli insanlar için bir gerekliliktir. Çünkü gözenekleri küçültür, cildinizin pH dengesini eski haline getirir, bir koruma katmanı katar ve nemlendiricinin üzerine uygulanabileceği mükemmel bir taban oluşturur. En iyi yanı, toniklerin evde yapılmasının son derece basit olmasıdır.

Yağlı Ciltler için Doğal Tonik Tarifleri

1- Elma Sirkesi :

1 çorba kaşığı elma sirkesini 1 su bardağı su içerisine ekleyin ve karıştırın.
Bu karışımı bir cam şişe içine koyarak saklayabilirsiniz.
Temizleme sonrası pamuk üzerine bir miktar döküp tüm yüzünüzü silebilirsiniz.

2- Nane Yaprakları :

6 bardak suyu kaynatın.
Hala sıcakken suya birkaç nane yaprağı ilave edin.
Demlenmesine izin verin. Soğuduktan sonra yaprakları çıkarıp suyu saklamak için şişeye boşaltın.
Temizleme sonrası pamuk üzerine bir miktar döküp tüm yüzünüzü silebilirsiniz.

Cildin aşırı yağ üretmesiyle ortaya çıkan yağlı ve parlayan görünüm oldukça can sıkıcıdır. Yağlı ciltlerin cilt bakım rutinden kullanılan makyaj ürünlerine kadar özenli davranması gereken pek çok aşama vardır.

Bir cevap yazın