Kahve ile Şaşırtan Güzellik Önerileri

Kahve ile güzellik

Bilindiği üzere sevgili java kahvesi ruhunuzun pozitif potansiyelini artırır, bu antioksidan dolu görev de saç ve cilt, potansiyeli daha fazla geliştirmekte yardımcı olabilir. Kahvenizi sabah demleyin (önerilen limitte, kafeinin su tutucu özelliğini önlemek için günde 400 mg sadık kaldığınızdan emin olun).

1. Yüzün ışıldasın

Julia Hunter, MD, Beverly Hills, CA, Wholistic dermatoloji uzmanı olarak kafeinin etkisinin iki katına inanıyor. “Kahve içmek bulmacanın bir parçasıdır; cilt yüzeyine koyarak deneyin”diyor. Bir kahve ile yüzünüzü fırçalayın. Cildi canlandırmak, tıkanmış gözenekleri açmak ve çizgileri yumuşatmakta yardımcı olabilir. Kahve asidi, cildin üzerinde biriken kimyasalların, cildinizin üzerinden pul pul dökülüp, cildinizin temizlenmesine yardımcı oluyor. Ayrıca cildin koruyucu bariyerini artırmaya yardımcı olur. “Cildindeki bakteri, virüs ve mantarlar seni 7/24 sağlıklı tuttan şeylerdir.” diyor. Kahveyle fırçalama yapmak için:

Bir kase sıcak, süzülmüş su (kahve telvesi kasenin dibine batacak)içinde kahve telvesini ıslatın ve epsom tuzları ekleyin. Kaseden kahveli su alarak yüzünüzü durulayın. Sonra cildi nazikçe fırçalayın. Daha fazla kahveli suyu kullanarak yüzünüzü ıslatın ve daha sonra yüzünüzü yıkayın.

2. Saç Renginizi Canlandırın

Saçlarınızı parlatmak ve biraz daha sarartmak için belki birazcık hileye başvurmak isteyebilirsiniz: papatya çayı veya şampanya ile saçınızı yıkayın. Eğer daha koyu renk saçlar isterseniz, espresso size yardımcı olacak. “Su ile toz kahveyi karıştırın ve saçınızı nemlendirerek uygulayın. Saçınıza derinlik ve renk katacaktır.” diyor Doug Macintosh (saç colorist Louise O’Connor salonu New York) “Kahve asitliği ayrıca saça ekstra parlaklık verir, manikür yapar pürüzsüzleştirir.”

3. Cilt Kanserini Önleyin

Ulusal Bilimler Akademisi çalışmalarında yayınlanan 2011 çalışma sonuçlarına göre kahve cildinizi güneş zararlardan korumak için yanma eğilimli cilt parçalarını uzaklaştırıyor. Araştırmacılar, topikal kafein protein enziminin deride UV ışınlarını engelleyerek, deri kanserine moleküler seviyede karşı korunma yaparak cildinize yardımcı olduğunu buldu. Bu arada, “Melanom güneş ve UV Işınlarına maruz kalmayı azaltarak kendinizi koruyun”diyor Erikka Loftfield (ortak yazar doktora öğrencisi, Yale Halk Sağlığı Okulu)

4. Yorgun Gözlerdeki Şişliği İndirin

Göz altı torbalarını indirmek ya da koyu halkaları yok etmek, muhtemelen hafifletmek için kullanılan herhangi bir göz kremi de kafein içerir. “Kahveyi cildin yüzeyine koyarsanız, kurutur ve kan damarlarını daraltır” diyor uzmanlar. “Kafein, gözlerin altında kalan kötü su tutucuları lenfatik kanallardan ve su sisteminden kaldırmaya yardımcı olur.” Biz yaş aldıkça, koyu halkaları gelmeye başlar diyor, deri altında göz iner, kan damarlarının görmek daha kolay bir duruma alır. Kahvenin sıkılaştırıcı etkisi size geçici olarak yardımcı olur. 30 dakika ile bir saat içinde sonuçları görebilirsiniz ve bunun için bekleyin.

5. Koku Duyusu Sinirlerinizi Sıfırlayın

Birkaç parfüm arasından en çok beğendiğinizi seçmek için mi çalışıyorsunuz? Kahve çekirdekleri arasından hızlı bir koku alın. Spritzes eau de cologne (şişelenmiş parfümler) ve benzerleri arasında seçim yapmaya çalışırken burnunuz yorulur, California Üniversitesi, Berkeley sinirbilimci Noam Sobel araştırmalarına göre, bu durumu önlemeye yardımcı olur. Başka bir deyişle, bir tür damak temizleyici ve ya sıfırla düğmesi olarak hizmet vermektedir (Bu yüzden küçük, süslü mağazalarda koku sayacı görüyorum, çoğu zaman).

6. Pul Pul Dökülmeler

Kahve uygulamalı Spa bulursanız, büyük olasılıkla bir vücut bakımı. “BodyCoffee Vichy ile ovmak bizim en popüler peeling uygulamalarımızdandır.” diyor Karen Sevene (vücut terapileri yönetmeni Cal-a-Vie Sağlık Spa Vista, CA). Tedavi için, kahve özünü çamur kıvamına getirdikten sonra ölü deniz tuzları ve enerji veren temel yağlar eklenerek bu karışım oluşturuluyor, bir ritüel olarak uygulanıyor. Hedef, selülit ve kaba cilt diyor. Evde benzer sonuçlar elde edebilirsiniz, BodyCoffee canlandırıcı vücut bakım ürününü deneyin (38 $ , bodycoffeestore.com), zemin arabica fasulye ile yapılan ölü deniz tuzu kürü ile canlandırıcı nane ve biberiye yağları, jojoba yağı nemlendirici olarak kullanılıyor. Ve ya Mohonk dağ evi Spa’da (New York’ta) kendileri bu tarifi yapıyorlar: ½ bardak şekeri (veya daha güçlü bir fırçalama için ½ bardak sülfat), 1 bardak kahve telvesi, 1 ½ yemek kaşığı jojoba yağı, soğutulmuş çay ve çay yapraklarını (2 yeşil çay poşeti) karıştırın. Yavaşça vücudunuza, karışımı duş içinde önce, dairesel hareketlerle uygulayın. Sonra duşta temizleyin. Cilt kuruyabilir. Bunun için nemlendirici kullanın.

Bir cevap yazın