Nemlendirici Kreme Hangi Durumlarda İhtiyaç Duyabilirsin?

Kusursuz cilt bakımı için cildini en iyi şekilde nemlendirmek çok önemli. Peki, cildini hangi zamanlarda nemlendirmelisin? Cildinin verdiği sinyalleri takip ederek cildinin nemlendiriciye ihtiyacı olan zamanları anlamalısın. Nemlendiriciyi sadece rutin cilt bakımında değil, cildinin ihtiyacı olduğu her anda cildine uyguladığında yüzünün ne kadar kusursuz ve parlak göründüğünü fark edeceksin.

Cildin nemsiz kaldığında

Düzenli sıvı tüketmemek, fazla UV ışığına maruz kalmak ve hava kirliliğinin olduğu bir yerde yaşamak cildinin nemsiz kalması için yeterli! Nemsiz kalan cilt zaman zaman kendini dengelemek için aşırı sebum üretir. Bu da cildinde yağlanma ve parlamaya sebep olur.

Cildinin nemsiz olduğu dönemlerde CeraVe Nemlendirici Yüz Kremi’ni cildine uygulayarak ihtiyacı olan nemi sağlayabilirsin. Normal ve kurumaya eğilimli olan ciltlere uygun olan CeraVe krem, cildini derinlemesine nemlendirerek parlamayı kontrol altına alıyor ve cildini ferahlatıyor. Cildinin nemsiz kaldığı dönemleri telafi etmek için CeraVe nemlendirinin formülündeki 3 temel seramid, niasinamid (Vitamin B3) ve hyalüronik asitten destek almalısın.

Cildin hassasiyet gösterdiğinde

Herkesin nemlendirici sürme rutinleri vardır, evet. Fakat bazı durumlarda bu rutin zaman dilimlerinin dışına çıkarak cildini rahatlatmalı ve yatıştırmalısın. Cildin hassaslaştığı, kaşındığı veya pul pul dökülmeye başladığı zamanlarda nemlendirci krem sürerek cildini ferahlat.

Hassas ciltlere uyumlu olan CeraVe yüz kremi, ihtiyacın olduğu her an uygulamak için uygun. Cildini sinek ısırdı ve aşırı kaşınıyor… CeraVe krem sürerek cildini yatıştırabilir ve kaşıntı hissini kontrol altına alabilirsin. CeraVe Krem’in kontrollü salınım teknolojisi sayesinde nemlendirici krem etkisini hızlıca yitirmez, gün boyunca cildini nemli ve canlı hissetmeye devam edersin.

Gece uyumadan önce

Geceleri biz uyurken cildimiz yenilenir ve yeni hücre oluşumu desteklenir. Bu nedenle geceleri uyumadan önce cildi nemlendirmek ve cilt bakım kremi sürmek çok önemli!

CeraVe nemlendirici kremi, uyumadan önce yüzüne sürerek cildinin beslenmesini ve derinlemesine nemlenmesini sağlamalısın. Böylece sen uyurken cildin sağlıklı bir şekilde kendini yenilemeye devam eder ve cilt bakımında tüm fonksiyonlarını yerine getirir. CeraVe nemlendiricinin en güzel tarafı ise komedojenik olmadığı için gözeneklere dolmaz, cilt kusurlarına yol açmaz.

Bir cevap yazın