Sağlıklı Beslenmek İsteyenler İçin Tarifler

Sağlıklı Beslenmek İsteyenler İçin Tarifler

Düzenli bir hayat isteyenlerin en başında dikkat etmeleri gereken hususlardan biri de sağlıklı beslenmek. Sağlıklı beslenmek için yiyip içtiklerinize son derece dikkat etmeniz ve hayatınızda uyku düzeninizi ve beslenmenize dikkat etmeniz gerekiyor.

Sağlıklı beslenme ile hayatınızda bir çok olumlu sonuç elde edebilirsiniz. Hem daha dinç ve zinde olursunuz hemde fazlalık kilolarınızı verebilirsiniz bu yolla.

Sağlıklı Beslenmek İçin Yemek Listenize Ekleyebilecğeniz 2 Güzel Tarif

1- Meyveli Yulaf Tarifi

Yulaf sağlık açısından önemli besinlerin arasında geliyor. Hem tok tutması hemde sağlıklı olması yönünden diyet listelerinde başı çeken besin olarak yer alıyor. Yulaf barındırdığı zengin besin içeriği ve antioksidan açısından güçlü yapısı nedeniyle sağlıklı tahıl olarak hayatımızda yer etmesi gereken besinler araasında yer almalıdır. Kan şekeri seviyelerinin kontorlünü sağladığı gibi kolestrolü düşürür ve lif miktarı da fazla olduğundan dolayı tokluk hissi verip kilo vermenizde yardımcı olacaktır.

Meyveli Yulaf Malzemeleri;

1 adet Muz
1 adet Cennet Hurması
1 çay bardağı Yulaf
1 su bardağı süt
2 – 3 adet ceviz içi

Meyveli Yulaf Nasıl Yapılır?

Derin bir kaseye önce 1 çay bardağı yulafı alıyoruz ardından üzerine 1 su bardağı sütü ilave ediyoruz. Biraz karıştırdıktan sonra içine kırılmış ceviz içlerini ilave ediyoruz. Ardından 1 adet muz ve 1 adet cennet hurmasını ufak ufak parçalar halinde kesip yulaf karışımımızın içine ilave ederek karıştırıyoruz. Ve yulaflar sütü biraz çekinceye kadar 5 – 10 dakika kadar bekletiyoruz ve ardından yemeye hazır. Şimdiden yapanlara afiyet olsun.

2- Yoğurtlu Kırmızı Pancar Salatası Tarifi

Kırmızı Pancar da sağlıklı besinler arasında yerini almaktadır. İçindeki yüksek antioksidan yapısı nedeniyle insan sağlığı için bir çok faydası bulunmaktadır. Stresten tutunda bir çok şeye faydalı gelen pancar ayrıca bir vitamin deposu olarak da karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca bağışıklık sisteminin ve sindirime yardımcı olur. Hem çiğ hemde pişirerek tüketebilirsiniz. Kilo vermenize de ayrıca yardımcıdır. Bağırsakların temizlenmesinde yardımcı bir besin olarak karşımıza çıkmaktadır. Şimdi vereceğimiz tarif hem yapımı oldukça kolay hemde az malzemeyle ortaya çok lezzetli bir salata ortaya çıkmaktadır.

Yoğurtlu Kırmızı Pancar Salatası Malzemeleri

Evdeki kişi sayısına göre Kırmızı Pancar ( 2 yada 3 adet )
Yoğurt
Tuz

Yoğurtlu Kırmızı Pancar Salatası Yapılışı

Öncelikle kırmızı pancarları bir güzel yıkıyoruz ve ardından kabuklarını soyup temizliyoruz. Soyma işlemi bittikten sonra bir kere daha sudan geçirip kırmızı pancarları rendeliyoruz. Rendelerken dikkat edin çok kırmızı olduğundan üzerine sıçramamasına dikkat edin. Rendeledikten sonra bir kaba alıyoruz. Ardından başka bir kapta yoğurt ve tuzu alıp karıştırıyoruz. Ardından hepsini bir kapta birleştirerek karıştırıyoruz ve servise hazır bir hale geliyor. Bir servis tabağına alarak yemeklerinizde salata olarak kullanabilirsiniz. Hep aynı salatayı yemekten bıkanlar için değişik bir salata olacaktır. Şimdiden yapacaklara afiyet olsun. Tadı çok hoşunuza gidecek eminim.

Bir cevap yazın