Shea Yağı ile Göz Kremi Yapımı

Genellikle yaşlanmanın ilk belirtilerini cildimizdeki değişimlerden fark ederiz. Yaş, bir yandan yaşanmışlığın tecrübesini ve bilgeliğini getirirken, aynı zamanda da ne yazık ki daha az dirençli ciltler getir. Genellikle kuru ciltler bu durumda daha çok kırışma eğilimi gösterirken, yağlı ciltlerse daha çok sarkma belirtiler gösterir. Vücudumuzdan en ciltse göz çevresi ve uyanık olduğumuz sürece sürekli aktif (her gün yaklaşık 10.000 kez gözlerin açılıp kapandığını düşünün!!). Bu nedenle göz çevresi daha kırılgan, kurumaya daha yatkın ki bu sebeple yaş alma işaretlerini daha hızlı göstermeye meyilli. Bu da elbette kaz ayağı kırışıklıklarının oluşmasına neden oluyor.

Göz çevresindeki cildin sıkılığını kaybetmesindeki en önemli nedenlerden biri de güneştir. Cildin güneşe maruz kalmasının neden olabileceği ciltte azalmış kolajen etkisi, yaşlandıkça cilt katları arasındaki bağları zayıflatarak kırışıklıklara katkıda bulunacaktır.

Beslenme, cildimizin görünümünde önemli bir rol oynamasına karşın, daha az kırışıklık ve daha az görünür kaz ayağı kırışıklarıyla daha genç, parlak bir görünüm yaratmak için cildin geliştirilmesine yardımcı olabilecek başka yollar da vardır. Bunlardan ilk akla gelenler, estetik-medikal uygulamalar veya genellikle yüksek fiyatlı olan kozmetik kremler.

Doğal Yağlarla Süper Nemlendirici Shea Yağı ile Göz Kremi

Kendi ev yapımı göz kreminiz ile yalnızca bütçeden tasarruf etmekle kalmaz aynı zamanda içeriğini çok iyi bilmediğimiz kimyasallardan kendinizi koruyabilirsiniz. Saf yağlarla birlikte shea yağı kullanmak güvenli ve etkili olup göz çevresindeki alanlar da dahil olmak üzere cildi nemlendirmeye yardımcı olur ve bu sinir bozucu kaz ayaklarını da içeren kırışıklıkların görünümünü azaltır.

Shea yağı ile göz kremi yapımı malzemelerine ve yapımına geçmeden önce kullanılacak doğal yağların faydalarından, neden bunların tercih edildiğinden bahsetmek istiyorum.

Doğal Yağlarla Süper Nemlendirici Shea Yağı ile Göz Kremi

Bu muhteşem kremde, shea yağına ek olarak, bir dizi doğal yağ bulacaksınız ve her birinin kullanılmasının özel bir nedeni var. İşte faydaları;

Shea Yağı : Shea yağı “cilt için süper besin” olarak adlandırılmaktadır. Shea ağacının meyvesinin tohumlarından türetilmiştir. A ve E vitamini bakımından zengin olan bu yağ, UV koruması da sağlar. Cilt için gerekli olan kolajen üretimi için önemli yağ asitleri içerir. Cildi besleyen linolenik, stearik, oleik ve palmitik asitler içerir, kuruyan cildi korur. Zengin konsantrasyonda içerdiği vitamin ve yağ asitleri, aynı zamanda ciltteki iltihaplanmayı azaltırken kuru ciltlerin iyileştirilmesi, beslenmesi ve nemlendirilmesi bakımından olağanüstü faydaları sağlar.

Bir cevap yazın