Bacakları ve Basen Bölgesini İnceltmek İçin Öneriler

Alt bacaklarınız ve basen bölgeniz ne yaparsanız yapın incelmiyor mu? Belki de doğru egzersizleri ve doğru diyeti yapmıyorsunuzdur. Panik yapmaya gerek yok, bu konuyu okuduktan sonra yaptığınız hataları ve nasıl düzelteceğinizi öğrenmiş olacaksınız. Artık etek giyerken daha rahat hissedebileceksiniz.

1. Gereken sabrı göstermiyorsunuz!

Basen bölgenizi bir kaç antrenman ve egzersizle inceltip şekillendiremezsiniz. Bunun için ilk karar verme aşamasında gerçekten sabır göstereceğinize ve 1-2 ay öncesinden bir değişim beklemeyeceğinize kendinizi alıştırmanız gerekiyor. Aksi halde ilk haftalarda bir incelme gözlemlemeyip sporu veya egzersizi bırakacaksınız ve bu çalıştığınız süre de bir işe yaramamış olacak. Şunu kendinize tekrar edin: yanlız egzersizlere durmadan devam edenler istedikleri sonucu alıyorlar.

2. Diyetiniz basen dostu değil!

Diyet yapıp incelmek istiyorsunuz ve bunun için ağır diyetler uyguluyorsunuz. Ama basen bölgesindeki incelme için basenlerin altındaki kasların çok iyi çalışması ve kas kütlesinin artması gerekiyor. Ama yaptığınız diyetin protein açısından zayıf olması kasların yeterli proteini alamayarak gelişmemesi demek. Yapacağınız diyette protein hesabını dikkate almayı unutmayın.

3. Gerektiği kadar kardiyo yapmıyorsunuz!

Eğer haftada en az 3 gün alt bacak çalışmaları yapıyorsanız ve hala istediğiniz sonuçları alamıyorsanız kardiyo seviyenizi artırmanız gerekiyor. Bunun için en iyisi bisiklet sürmek olabilir. Eğer doğal bisiklet süremiyorsanız egzersiz bisikletinde haftada 3 ayrı günde 1’er saat pedal çevirerek ek bir hızlanma sağlayabilirsiniz.

4. Clockwork Lunges hareketi

Hiçbir ekipmana ihtiyaç duymadan yapabileceğiniz bu egzersiz, basen alt ve üst bacak bölgeleriniz için yapabileceğiniz en iyi egzersizlerden birisidir. Çok hızlı sonuç vermesi ve tüm ihtiyacınız olan bölgeleri çalıştırması açısından çok faydalıdır. Vücudunuzun yer çekimine yenilmemesi ve dik durması için bu hareketi düzenli olarak tekrarlayın.

5. Bacaklarınızdaki diğer kasları gözardı etmeyin!

Bisiklet egzersizleri, yürüyüşler ve koşma sadece bacağınızdaki belli kas gruplarını çalıştırır. Bacağınızdaki tüm kas gruplarının eşit oranda gelişmesi ince görünüm için olmazsa olmazdır. Yapılan egzersizlerde genelde diz arkası kirişi ve iç basen bölgelerinizdeki kasları çalıştırmaz. Bu kasları çalıştırmak için aşağıdaki hareketleri deneyebilirsiniz;

Bir cevap yazın