Cildini Yatıştırmak için Yapman Gereken Her Şey

Hassas bir cilde sahipsen ve cildinde sık sık rahatsızlık hissi oluyorsa, işte cildini yatıştırmak için yapman gereken her şey! Hassas bir cilde sahip olmak demek, sık sık yanma, batma, kaşınma, karıncalanma ve kızarma gibi rahatsızlık hisleriyle baş etmeye çalışmak demek. Her yeni bir ürün denediğinde cildin tepki gösteriyorsa, güneşe çıktığında işler iyice çığrından çıkıyorsa, cildini yıkadığında gerginlik ve yanma hissi oluşuyorsa, eminiz ki cildini yatıştırmanın yollarını arıyorsun. Bu yazımızda, hassas cilt nasıl yatıştırılır ve rahatsızlık hissi nasıl azaltılır, bildiğimiz tüm cilt bakım tüyolarıyla birlikte anlatıyoruz!

Hassas cildine uygun bir temizleyici kullan

Ciltteki rahatsızlık hissi en çok cildi temizledikten sonra ortaya çıkıyor. Sert sabun, alkol ve parfüm içeren cilt temizleme ürünleri, hassas ciltlerde yanma, batma, kaşınma ve gerilme gibi problemlere sebep olabiliyor. Zayıflamış cilt bariyerini güçlendirecek, aynı zamanda da cildi temizlerken yatışmasını sağlayacak bir yüz temizleyicisi kullanabilirsin.

Kiehl’s Centella Sensitive Facial Cleanser, Centella Asiatica içeren formülü ile cildi iyi bir şekilde temizleyip kirlerden arındırırken, pH seviyesini dengeliyor, cildi yatıştırıyor ve yumuşamasını sağlıyor. Bu nazik temizleyici sayesinde, cildini yıkadıktan sonra her zaman karşılaştığın o rahatsızlık hissi olmayacak ve cildin yatışacak.

Alkol içermeyen bir tonik kullan

Hassas cildinin zarar görmemesi için alkol içermeyen bir tonik kullanmalısın. Cildindeki yağı dengelemek, kalıntıları iyice arındırmak ve nemlendirici, serum gibi ürünlerin performansını artırmak için tonik kullanmayı ihmal etmemelisin. Hassas bir cilde sahip olduğun için de alkol içermeyen, cildi nazikçe dengeleyen ve yatıştıran bir tonik tercih edebilirsin.

Kiehl’s Calendula Herbal-Extract Alcohol-Free Toner, formülündeki kadife çiçeği özleri ile ciltteki yağı dengelerken aynı zamanda yatışmasını da sağlıyor. Normalden yağlıya dönük hassas ciltlerin severek kullanabileceği bu alkolsüz tonik, cildin yatışması ve dengelenmesi konusunda çok etkili.

Bir cevap yazın