Evde Neler Yapılabilir?

Evde Neler Yapılabilir?

Hemen hemen hepimiz mümkün olduğunca soğuk havalarda evlerden dışarı çıkmıyoruz. Evde neler yapılabilir sizin için bir kaç fikir topladık. Evlerde daha çok vakit geçirdiğimiz için dışarı çıkmayınca malum daha çok sıkılabiliyoruz. Evde neler yapabiliriz. Evde daha verimli nasıl zaman geçirebiliriz onu sizin için derledik.

Kış aylarında evde daha verimli nasıl zaman geçirebilirsiniz? İşte evde daha verimli zaman geçirmeniz için yapmanız gerekenler. Peki Evde Neler Yapılabilir?

Kitap Okuma Alışkanlığı Kazanın

Eğer kitap okumayı seviyorsanız evde kaldığınız süre içerisinde okumayı düşündüğünüz kitapları okuyarak bitirebilirsiniz. Eğer aklınızda okuyacağınız kitaplar listesinde belli bir kitap listeniz yoksa yeni türde kitaplara yönelip yeni alanlarda kitap okumaları yapabilirsiniz. Eğer kitap okumayı da sevmiyorsanız bu kış sürecinde kitap okuma alışkanlığı kazanabilirsiniz. Her gün en az 10 sayfa kitap okumaya başlayarak kitap okuma alışkanlığı kazanmaya başlayabilirsiniz. Kitap sayısını kendinize göre daha da arttırabilir yada azaltabilirsiniz. Ortalama günde 25 sayfa kitap okursanız 1 haftada bir kitap bitirmiş olursunuz ayda 4 kitaba tekamül eder.

Farklı tarzlarda kitapları okuyarak ufkunuzu ve kelime dağarcığınızı geliştirebilirsiniz. Kitaplarınızı da dışarı çıkmadan internet üzerinden çeşitli kitap sitelerinden sipariş vererek temin edebilirsiniz. Kitapyurdu, Kidega, İdefix ve D&R gibi sitelerden kitap siparişi verebilirsiniz.

Boyayarak Stres Atın

Kitap konusunda eğer hala düzenli okuma alışkanlığı kazanmadıysanız eğer yada kitap okuduktan sonra yine hala zamanınız kalıyor ve farklı şeyler yapmak istiyorsanız büyükler için satılan boyama kitaplarını da değerlendirebilirsiniz. Hem stresinizi bu boyama kitapları ile atabilirsiniz hemde boyadıkça eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz. Bu tarz büyükler için boyama kitaplarını yine kitapları alabileceğiniz internet siteleri üzerinden alabilirsiniz. Bizden size tavsiye eğer evinizde kuru boya yoksa bu boyama kitaplarını alırken yanında kuru boya almayı da unutmayınız.

Resim Yaparak Zaman Geçirin

Eğer sadece var olan desenleri boyamayı değil de resim yeteneğiniz varsa bu kış aylarında resim yaparak da vakit geçirebilirsiniz. Tuval ve boya olarak internet üzerinden de resim yapma derslerini izleyerek kendinize eviniz için güzel resimler yapabilirsiniz. Yine resim için alacağınız malzemeleri dışarı çıkmadan internet üzerinden alışveriş sitelerinden alarak temin edebilirsiniz.

Yeni Bir Dil Öğrenin

Evde geçirdiğiniz bu süre zarfında internet üzerinde yer alan eğitim sitelerinden yada youtube üzerinde yer alan eğitim setleri ile farklı diller öğrenebilirsiniz. Eğer yabancı dizi izlemeyi seviyorsanız sevdiğiniz yabancı diziyi altyazısız izlemek için yeni bir dil öğrenmeye koyulabilirsiniz. İspanyolca, Almanca, Arapça yada Fransızca öğrenmeye başlamak için tam zamanı.

Dizi, Film ve Belgesellerin Tam Zamanı

Evde fazlaca vakit geçirdiğiniz bu süre zarfında izlemeyi düşündüğünüz film, dizi ve belgeselleri izlemeye başlayabilirsiniz. İnternette yada netflix’de izlemeyi düşündüğünüz yapımlara şans vererek izlemeyi ihmal etmeyin. IMDB’de yer alan en çok puanlanan yapımları da izleyerek film ve dizi listenizi genişletebilirsiniz.

Bir cevap yazın