Göğüs Büyütücü Bitkiler ve Yağlar

Büyük, yuvarlak ve diri göğüsler birçok kadının sahip olmayı arzu ettiği şeylerin başında gelir. Çoğunluk için büyük göğüsler bir kadının güzelliğini ve feminenliğini sembolize eder. Bazı kadınlar doğuştan diri göğüslere sahip olarak 1-0 önde başlarken, bazı kadınlar da küçük göğüsleriyle ilgili sürekli ne yapabileceklerini düşünürler.

Memeyi bezemsi, yağlı bağlayıcı dokular oluşturur. Meme dokusu ergenliğe girildiğinde, regl dönemlerinde, hamilelikte ve menopozdan sonra değişikliklere uğrar.

Ergenlik süresince memeler vücuttaki hormonal değişimlere cevap verir, östrojen ve progesteron meme gelişiminde kilit rol oynar. Beslenme ve genetik de bir kadının meme büyüklüğünü belirleyen iki önemli şeydir.

Güzellik endüstrisi kremlerden haplara, hormon tedavilerinden estetik ameliyatlara çok çeşitli meme büyütme yöntemleriyle doludur. Eğer siz doğal yöntemler kullanmayı tercih ediyorsanız, bu yazımızda sizlerle iyi sonuçlar alabileceğiniz doğal tarifler paylaşacağız.

Doğal yöntemler daha fazla zaman, sabır ve düzenli uygulama gerektirmesine rağmen diğer yöntemler kadar etkilidir. Ancak genetik faktörler sebebiyle göğüsleri küçük olan kadınlar doğal yöntemler uygulayarak göğüslerini büyütemezler.

Küçük göğüslerin yarattığı problemler:

Küçük göğüslere sahip olmak hem fiziksel hem duygusal anlamda çeşitli problemler yaratabilir. Özellikle büyük göğüslere daha çok değer verilen kültürlere sahip bölgelerde küçük göğüslere sahip bir kadın bedeninden utanmaya başlayabilir.

Ya da daha genel problemler vardır: “Hiçbir kıyafet bana yakışmıyor…” ya da “Erkek gibi görünüyorum L”

Bazı kadınlar bu sıkıntılarından dolayı erkeklerle aynı ortamlarda bulunmaktan kaçınırken ya da aşağılanmaya maruz kalmamak için yüzmeye bile gitmezken bazı kadınlar da depresyona girip özgüvenlerini yitirebilirler.

ANCAK: Erkeklerin ya da diğer insanların size nasıl davranacağını siz kendi bedeninize olan davranış şeklinizle kendiniz belirlersiniz.

Eğer bedeninizden nefret ederseniz etrafınızdaki insanlar bunu fark ederler ve bu da onların size olan davranış şeklini de etkiler. Öte yandan eğer bedeninizi olduğu gibi kabul ederseniz ve ona elinizden gelen en iyi şekilde bakabilirseniz bu da diğer insanların sizin hakkınızda düşündüklerini etkileyecektir.

Egzersiz yapmak

Şınav, duvar şınavı, bench press, göğüs egzersizleri gibi egzersizler meme büyütmede etkilidir. Kolların ve omuzların çalışmasını sağlayan bu egzersizler göğüs çevresindeki deri ve kas dokularını düzene sokar. Bu da göğüslerinizin daha sıkı ve daha büyük görünmesini sağlar.

Bu tür egzersizleri günde en az 30 dakika kadar yapın. Hareketleri doğru yaptığınızdan emin olmak için bir spor eğitmeninden destek alabilirsiniz.

Masaj

Tayland Geleneksel ve Alternatif Tıp Enstitüsü’ne göre, göğüslere masaj yapmak da göğüslerin büyümesine yardımcı olur. Öncelikle masaj kan dolaşımını hızlandırır. Bunun yanı sıra göğüs çevresindeki dokuları esneterek daha büyük ve diri görünümlü göğüslere sahip olmanızı sağlar. Zeytin yağı ya da badem gibi yağlarla masaj yapmayı deneyebilirsiniz. Badem yağının cilde faydaları çok eski çağlardan beri biliniyor.

Kullanacağınız yağı avcunuza dökün ve avuç içlerinizi 2-3 dakika birbirine sürterek gerekli ısıyı elde edin.
Daha sonra ellerinizi göğüslerinizin üzerine koyun ve içe doğru dairesel hareketlerle göğüslerinize bastırarak masaj yapın.
Dairesel hareketler 100-300 adet olacak şekilde yapın.
Olumlu sonuçlar almak için uygulamayı 1-2 ay boyunca günde iki kez yapmalısınız.

Çemenotu

Çemenotunun göğüs büyütme konusunda mükemmel bir bitki olduğu kanıtlanmış. Çemenotunu tüketmek vücuttaki östrojen ve progesteron üretimini arttırarak göğüslerin dirileşmesine ve yuvarlaklaşmasına yardımcı olur. Bebek emziren kadınların da çemenotu tüketmesi önerilir.

Yabani yer elması

Göğüs büyümesini sağlamak için kullanılan harika bitkilerden biri de yabanı yer elmasıdır. Yabani yer elması kullanılarak hazırlanan bir toniğin düzenli uygulanması oldukça etkili olacaktır. Bu bitki aynı zamanda kadınlar için cinsel bir uyarıcı etkisi de gösterir.

Yabani yer elmasının çayını yaparak ya da direk kapsül halini alarak kullanabileceğiniz bir yöntemdir.
Yabani yer elmasından üretilmiş kremlerle göğüslerinize masaj yaparak progesteronun deri tarafından emilimini sağlayabilirsiniz. Göğüslerinizin ebatında değişim görmek için ay boyunca günde iki kez uygulamayı yapmalısınız.

Rezene çekirdeği

Rezenin içinde vücuttaki östrojen seviyesini arttırarak meme dokusunun büyümesini sağlayan flavonoidler açısından yüksektir. Ayrıca bunu da yine emziren annelerin kullanmasını istiyoruz.

1 yemek kaşığı balık yağı ve iki tatlı kaşığı rezene çekirdeğini bir tavada ısıtın. Çekirdeklerin renginin kırmızıya dönmesini bekleyin. Daha sonra yağı süzün ve soğumasını bekleyin. Elde ettiğiniz yağı göğüslerinize nazikçe masaj yaparak 5-10 dakika kadar uygulayın. O şekilde 30 dakika bekleyin ve daha sonra sıcak suyla göğüslerinizi yağdan arındırın. Bu yöntemi 1-2 ay boyunca günde iki kez uygulayın.
Aynı şekilde her gün 1 bardak rezene çayı da tüketebilirsiniz. Rezene çayı yapmak için 1 tatlı kaşığı rezene çekirdeğini bir bardak sıcak suya ekleyip ve 10 dakika rezenenin demlenmesini bekleyip daha sonra çayı süzerek elde edebilirsiniz.

Cüce palmiyesi

Cüce palmiyesi özü üremeyle alakalı birçok rahatsızlığın tedavisinde kullanılır. Kadınlardaki kısırlık, emzirme döneminde fazla süt üretimi, küçük göğüsler gibi problemlerin çözümü için uzun zamanlardan beri kullanılan eski bir bitkidir cüce palmiyesi. Her gün yemeklerin yanında tüketebilirsiniz.

Kızıl yonca

Kızıl yonca da östrojen üretimini tetikleyen 4 farklı maddeyi içeriğinde barındırır ve göğüs büyümesini doğal yollardan sağlar. Yalnızca büyük değil aynı zamanda diri göğüsler için de bu bitkiyi kullanmalısınız.

1-2 yemek kaşığı kurutulmuş kızıl yonca çiçeğini bir bardak kaynamış suya ekleyin.
30 dakika kadar demlenmesini bekleyin.
Daha sonra çayı süzün ve günde 2-3 kez bu çaydan için.
Uygulamayı birkaç ay boyunca düzenli olarak yaparsanız arzu ettiğiniz sonuca ulaşacaksınız.

Buğday tohumu yağı

Buğday tohumu yağı da göğüs büyütmede etkili malzemelerden bir tanesidir. Yağı göğüslerinize masaj yaparak uyguladığınızda, bölgedeki kan akışını hızlandırarak doğru bir metabolizma hızı için doğru bir bakım ve oksijen sağlamış olursunuz. Ayrıca, buğday tohumu yağı E vitamini açısından da zengindir, bu da göğüslerdeki diriliği korumaya ve göğüs sarkmalarını önlemeye yardımcı olur.

Birkaç damla buğday tohumu yağını dairesel hareketlerle 10 dakika boyunca göğüslerinize uygulayın.
İlk ayda gözle görülür sonuçlar almak istiyorsanız uygulamayı günde 2-3 kez yapmalısınız.

Bir cevap yazın