Meyve Sebzelerden Nemlendirici Hazırlama

Daha çok yaz aylarında serinlemek istediğimizde kullanacağımız nemlendirici yöntemi için meyve ve sebzelerden oluşan bir karışım hazırlayarak nemlendirici oluşturmak mümkün. Nemlendirici sayesinde serinleyebilirsiniz. Ayrıca hücreleriniz için olumlu olabilecek bu meyve sebze karışımının nemlendirici etkisini alabilmek için hazırlama aşamalarını sizler için detaylarıyla sunalım. Yaz aylarında serinlemek için içeceklere buz atmak her zaman yeterli olmayabilir. Vücudunuzun, ısı stresiyle başa çıkmak ve hücrelerinizin aktivitesini ayarlamak için taze besinlere ihtiyacı var. Salatalık, karpuz, nane ve yeşil yapraklı sebzeler vücudun içeriden nemlendirilmesini ve cildin güzelleşmesini sağlayan besinler olduğu kadar serinletici ve ferahlatıcı etkileriyle de bilinir.

Dengeli bir beslenme ve enerji için taze yaz meyvelerini taze sebzelerle birleştirmeyi deneyin. Böylece besinlerden alacağınız faydaları aynı anda almak ve vücudunuzun dinç olmasını sağlamak kolaylaşacak.

Nemlendirici

Yazın vazgeçilmez meyvelerinden olan karpuzu seviyorsanız bu karışımı mutlaka deneyin. Karpuz, nane ve limon bir araya geldiğinde vücudunuzun pH dengesini düzenleyerek ihtiyacı olan nemi kazanmasını sağlayacak. Ayrıca salatalık bol su içermesi sebebiyle de cildin en iyi dostlarından. Tabii serinletici etkisi de cabası. Tabii ıspanak da bol miktarda C, E, A ve B vitaminleri, magnezyum, demir ve kalsiyum içermesiyle nedeniyle besin değeri oldukça yüksektir.

İhtiyacınız olan malzemeler;

1 kase ıspanak
1 salatalık
2 su bardağı karpuz suyu
1 limon suyu
5 yaprak nane

Tüm malzemeleri bir blender’a atın ve karıştırın.

Antioksidan ve vitamin deposu

Yeşil sebzelerle dolu içecekler hakkında ne düşünüyorsunuz? Eğer tadı sizin için fazla ekşi ya da acı kalıyorsa bu karışımın içindeki havucun içeceği tatlandırdığını söyleyelim. Kalsiyum ve antioksidanlar yüklü kereviz, karahindiba, tere gibi sebzeler havucun kalıcı bronzluğa yardımcı olması ve salatalıkta bulunan daha önce söylediğimiz birçok vitamin ve mineral gün boyu kendinizi sağlıklı hissetmenize faydalı olacak.

İhtiyacınız olan malzemeler;

1 salatalık
3 kereviz sapı
1 avuç tere veya 3 karahindiba yaprağı
2 havuç
1 limon suyu

Tüm malzemeleri bir blender’a atın ve karıştırın.

“Meyve Sebzelerden Nemlendirici Hazırlama” üzerine 1 yorum.

  1. Bunu ilk kez duyuyorum, bu şekilde nemlendirici hazırlanıyorsa gerçekten çok süper olur. Ekonomik olarakta cebimize katkı sağlayacaktır. Teşşekkürler

Bir cevap yazın