Makyaj Yapmadan Güzel Olmanın Yolları

Birçoğumuz makyaja o kadar alıştık ki, bırakın makyaj olmadan nasıl güzel olunacağını, makyaj yapmadan yaşamayı bile unutmuş haldeyiz. Artık neredeyse çoğumuzun sabah ritüeli haline gelmiş makyajı yapmadan veya azaltarak da gün içerisinde güzelliğimizi koruyabilir miyiz? Bugün bunun cevabını bu yazıda arıyoruz.

Bu yazıda makyaj yapmadan makyajlı gibi görünmenin değil, doğal yollarla güzelliğimize nasıl katkı sağlayabileceğimizi araştırıyoruz. Aşağıda makyaj olmasa bile güzelliğinizi devam ettirmenizi sağlayacak altın değerinde bilgileri maddeler halinde sizlerle paylaşmak istiyoruz;

1. Cildiniz sizin her şeyiniz!

Makyajsız güzel cilt

Makyajsız veya az makyajla yaşamaya karar vermeniz demek cildinizi güzel gösteren doğal veya kozmetik ürünlerden vazgeçmeniz gerektiği anlamına gelmiyor. Unutmayın ki kusursuz güzelliğin en temel unsuru pürüzsüz ve güzel bir cilde sahip olmak demek. Makyajın yanı sıra kozmetik ve kimyasal ürünleri de cildinden uzak tutmak isteyenler yoğurt mucizesi ile ciltlerinin güzelliğini ön plana çıkartabilirler : Cilt güzelliği için yoğurt maskeleri.

Güzel bir cilde sahip olmak için günlük cilt temizliği ve cildinizi nemlendirmeyi aksatmamanız hayati önem taşıyor. Cildi ölü derilerden kurtaran doğal maskeler ile cildinizin her zaman genç kalmasını sağlayabilirsiniz. Eğer cildinizdeki kızarıklık ve sivilceleri, sivilce lekelerini örtmek için makyaj yapıyorsanız, makyaj yapmak yerine sorunun kaynağına inip sorunu kökünden çözmeyi deneyebilirsiniz. Sivilceleri kurutmak için etkili yöntemler yazımızda bunlardan doğal bir şekilde nasıl kurtulacağınızı açıkladık.

2. Kendinize güvenin!

Shakira makyajsız

Makyajın elinizde oynaması güzel bir araç olduğunu kabul edin ve arkasına saklandığınız bir maske haline dönüşmesine engel olun. Eğer siz makyajsız berbat bir halde olduğunuzu düşünürseniz bu güvensizlik görünüşünüze ve mimiklerinize de yansıyacaktır. Bu da olmadığınız halde sizi daha silik gösterecektir. Diğerlerinin sizin makyajsız halinizi güzel bulabilmesi için öncelikle buna siz inanmalısınız. Bakımlı bir kadın makyajsız da çok bakımlı ve güzel olduğunu kolaylıkla belli edebilir.

3. Doğal kaşların güzelliği

Keira Knightley doğal kaşlar

Bazen makyaj yaparken dünya standartlarında güzel olarak kabul edilen formatlara girmek için uğraşıyoruz. Bu da bize bazı özelliklerimizin doğal hallerinin de çok güzel olabileceği gerçeğini unutturabiliyor. Makyajsız yaşamaya alışmak istiyorsanız kaşların gözlerinizin ön plana çıkmasında önemli olduğunu unutmayın. Bu yüzden de kaşlarınızı ne şekilde olursa olsun gür bir şekilde çıkmasını sağlamalısınız. Gür ve istediğiniz şekillerde alınmış doğal kaşlar sizin doğal güzelliğinize gerçekten de çok katkı sağlayacak. Kaş uzatma ve kalınlaştırma yöntemleri yazımızda bunu doğal bir şekilde nasıl yapacağınızı anlattık.

4. Gülümsemeyi unutmayın!

Güzel gülümseme

İçten gelen bir gülümseme hemen hemen herkesi daha güzel gösterecektir. Erkekler arasında yapılan araştırmalarda kadınlarda en çekici bulunan özellikler arasında gülümseme hep en üst sıralarda gelir. İnsanların zihninde sizin görünüşündeki hatalardan ziyade gülümsemenizin ne kadar hoş olacağı kalacaktır. Zorlama gülümsemeler yerine içten ve gözlerinizi de işin içine katarak gülümsemeye çalışın. Çok daha güzel göründüğünüzü fark edeceksiniz.

5. Toksinleri vücuttan atalım:

limonlu su

Güzelliğiniz, özellikle cilt güzelliğiniz için toksinleri vücuttan atarak vücudu rahatlatmak çok önemli. Bunu yapmanın çok pratik bir yolunu hemen size anlatalım; Kaynattığınız bir bardak suya iki dilim limon atarak bir iki dakika beklettikten sonra bu suyu için. Aynı zamanda karın bölgesindeki yağ yakımının da hızlanmasına yardımcı olacaktır. Gece yatarken de bu limonlu suyu yapıp içerseniz gece boyunca cildinizin ihtiyacı olan sıvıyı karşılayacaktır.

6. Transparan olabilirsiniz

Transparan makyaj

Makyajsız güzellik konusunda kozmetik endüstrisini komple unutmanız gerekmiyor. Doğal güzelliğinizi vurgulayabilecek ve makyajsız bir şekilde görünmenizi sağlayacak yardımcı kozmetik ürünleri deneyebilirsiniz. Kaş gürleştirme jelleri, transparan maskaralar, dudak nemlendiricileri, dudak merhemleri ve dudak parlatıcıları gibi doğal görünümlü ürünleri tercih edebilirsiniz.

7. Saç kesimine dikkat

Miley Cyrus saç kesimi

Harika ve sıra dışı bir saç kesimine sahip olmak da makyajsız güzel gözükmeniz için çok can alıcı bir ipucu. Saç kesiminizi sevdiğinizde kendinize olan güveniniz de artacak ve bu da güzelliğinize yansıyacak. Ama bunun için gerçekten sizin yüzünüze iyi gidecek saç kesimini bulmanız gerekiyor. Önemli olan dışarıdan nasıl göründüğünüz değil, kendinizi en rahat ve güzel hissettiğiniz saç kesimini bulmanız.

8. Daha fazla su tüketin

Su tüketmek

Su insan vücudunun en önemli ve en temel ihtiyacıdır. Cildinizin elastiki yapısını korumak için bol miktarda suya ihtiyacı var. Makyajsız bir şekilde güzel görünmek istiyorsanız günde en az 8 bardak su tüketmeye dikkat edin. Su içmeyi unutan bir kişiyseniz bunun için olan uygulamaları cep telefonunuza indirebilir veya gün içerisinde sıkça vakit geçirdiğiniz ofis masası, televizyon sehpası gibi yerlere su şişeleri koyarak hatırlamanıza yardımcı olabilirsiniz.

Bir cevap yazın