Soyulan Ciltler için Ev Yapımı Doğal Kürler

Soyulan ciltlere öneriler

Soyulan ciltCildin soyularak dökülmesi kuru cilt tipine sahip kişilerde görülür. Bu da bizi cildi sağlıklı ve normal tutma yolları hakkında düşünmeye iter. Cildin çok kuru ya da çok yağlı olması birçok sorunu beraberinde getirir. Marketten alabileceğiniz ilaç tedavileri bu tür sorunlar için doğru bir çözüm yöntemi olmayabilir. Çünkü daha basiti var: Evde hazırlanan doğal kürler!

Zeytinyağı:

Hepimiz zeytinyağını evde yemek yaparken kullanmaya alışkınız. Ancak mutfakta kullanılan bir ürün olmasının yanısıra, zeytinyağı soyulan ciltlerin tedavisinde de kullanılabilir.

Cildin soyulmuş bölgesine zeytinyağı uygulamak bölgeyi nemlendirecektir.
Zeytinyağını aynı zamanda limon suyu, gül suyu ve yumurtanın akıyla karıştırıp macun kıvamına getirerek temizleyici bir yüz maskesi hazırlayabilirsiniz. Bu maskeyi yüzünüzün yanısıra vücudunuzun diğer bölgelerine de uygulayabilirsiniz.

Üzüm Çekirdeği Yağı

Galiba çoğumuz bu tür bir yağa aşina değiliz. Bazı marketlerde ve aktarlarda bulabileceğiniz üzüm çekirdeği yağı birçok cilt hastalığını iyileştirici özelliğe sahiptir.

Yüzdeki ve vücudun diğer bölgelerindeki kuru deriyi yok eder.
Kırışıklık ve güneş yanıklarının tedavisinde de etkilidir.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindiztan cevizi yağı birçok amaç için oldukça yaygın bir şekilde kullanılan yağlardan biridir. Artık yalnızca yemek tariflerinde değil, bir kişinin güzelliğini ortaya çıkarmak için de kullanılmakta.

Aşırı kuru bir cilde hindistan cevizi yağıyla masaj yapılabilir. Bu yüz için de vücut için de yapılabilir.
Hindistan cevizi yağını gece boyunca bölgeye uygulayıp bekletmek de düzensiz ve kuru ciltlerin soyulma problemlerine iyi gelir.

Susam Yağı

Mutfaklarımız yemek yapmak amaçlı kullanılan birçok yağ ile doludur. Susam yağı da bunlardan biridir. Ancak susam yağının cilt problemleri için de kullandığı görülmektedir.

Soyulmuş bölgeyi susam yağıyla ovmak oldukça etkilidir.
Cildi nemlendiren susam yağı cildin sağlıklı ve yeni hücrelerle yeniden yapılandırma sürecini hızlandırır.

Hintyağı

Hintyağı cilt problemlerini çözmek amaçlı en çok kullanılan yağlardan biridir ve kullanımı oldukça güvenlidir. Her tür cilt tipine uygundur.

Hintyağını soyulan cilde uygulayın ve birkaç dakika boyunca ovun. Böylece yağ cildin derin bölgelerine ulaşıp en içten onarılmayı sağlayacaktır.
Ciltteki nemi dengeleyen hintyağı böylece cildi kuru olan kişilerin normal bir cilde sahip olmasını sağlar.

Badem Yağı

Söz konusu kuru cilt ve soyulmalar olduğunda hem badem yağı hem de badem yaprakları oldukça kullanışlıdır. Öyleyse badem yağını nasıl kullanacağımızı bilmek doğru sonuçları almamız açısından oldukça önemlidir.

Hasarlı bölgeye badem yağı uygulamak hemen bir rahatlama verecektir.
Badem yaprağından bir macun hazırlayıp cilde uygulamak bölgedeki acıyı ve ateşi azaltacaktır.

Limon Suyu

Limon hepimizin bildiği gibi mutfakta yemeklere ekşi bir tat vermek amaçlı kullanılır. Ancak limonun ciltteki soyulmalara karşı kullanıldığını çok az insan bilir.

Limon suyuna şeker katıp peeling olarak soyulan bölgeye uygulamak oldukça iyi bir yöntemdir.
Limon oldukça etkili ve basit bir nemlendiricidir. Nemlendirici özelliğiyle ciltteki ölü hücreleri ortadan kaldırarak cildi sağlıklı bir duruma getirir.

Muz

Muz yalnızca meyve olarak değil, çok etkili ve kullanışlı nemlendirici özelliğiyle de biz kadınların imdadına yetişir. Hasarlı bölgeye uygulandığında adeta mucize yarattığına tanık olacaksınız.

Olgun muz ve yoğurdu karıştırarak kendi muz kreminizi elde edin. Karışımı soyulan bölgeye uygulayarak oldukça güzel bir nemlendiricilik sağlayabilirsiniz.
Sonucu karışımı uygulayıp duruladıktan hemen sonra göreceksiniz. Cildiniz yumuşak ve yatışmış görünecek.

Bir cevap yazın