Çekici ve Alımlı Bir Bayan Olmak için İpuçları

Her bayan göz alıcı, alımlı ve çekici olmayı ister. Ve bunun için gerek makyaj gerekse moda konularını yakından takip eder. Peki sizler için nasıl çekici olunabileceğine dair bir liste oluşturduk, unuttuğunuz bir şey olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

İşte çekici olmanın 40 ipucu;

Pozitif ve aktif olun. Çevrenize iyi enerji yaydığınızda insanların sizinle daha fazla zaman geçirmek istediklerini göreceksiniz. Satın alamayacağınız tek şeyin zaman olduğunun farkına varırsanız zamanınızı daha iyi geçirirsiniz, bu da insanlara yansır. Eksikliklerinizi kfanıza takmak yerine, iyi olduğunuz yönlerinizi düşünün ve buna odaklanın. Gerektiğinde riskler ve inisiyatif almaktan korkmayın. Hayat sizi mutlaka ödüllendirecektir. Kendinize en uygun parfümü bulduğunuzda ondan vazgeçmeyin. Bu koku bir zaman sonra sizinle anılacak ve sizi çağrıştıracaktır.

Diğer insanların sorunlarına kayıtsız kalmayın ve yardım etmeye çalışın. Hem size mutluluk getirecek hem de çevrenizdekilerin sizin hakkınızdaki görüşlerini pozitife çevirecektir. Ama herkesi mutlu etmeye çalışmak da imkansız olduğu için Polyanna olmaya çalışmayın. Yapabileceklerinizin farkında olun ve buna göre davranın. Yüksek topuklarla zerafet içinde yürümeyi öğrenin. İnsanlara olan inancınızı kaybetmeyin, mutlaka size geri dönüşü olacaktır.

İnsanlara karşı nazik olmaya çalışın. Mucizelere inanın, belki biri de sizin başınıza gelebilir. Kendiniz hakkında az konuşun. Bırakın insanlar sorular sorarak sizdeki gizemi çözmeye çalışsınlar. Kendinize güvenin, sezgilerinize kulak vererek her zaman doğru olduğunu düşündüğünüz şeyi yapın. Sık sık gülümseyin ki, çevrenizdekiler ne kadar mutlu olabilen ve potansiyel olarak mutlu edebilecek bir insan olduğunuzu görsünler. Randevu ve buluşmalarınıza geç kalmayın, diğer insanların zamanlarına önem gösterdiğiniz anlaşılsın.
Sık sık manikür yaptırın, erkekler bakımlı ellerden çok hoşlanırlar. Sabah kalktığınızda aynada kendinize gülümseyin, bu sizi pozitif bir moda sokacaktır.

Seksi olabilirsiniz ama asla müstehcen olmayın. Kırmızı dudaklar, kısa mini etekler ve dekolteli bluz kendi başına seksi görünebilir ama hepsi bir arada yapılırsa müstehcen olacaktır. Asla yalan söylemeyin, ellerinizle inşa ettiğiniz kuleleri yıkmak istemezsiniz. Kimseye bağırmayın ve sesinizi yükseltmeyin, erkekleri en çok irrite eden bayan davranışlarındandır. İnsanlara karşı samimi olun.

Daha çok okuyun, ilginç zihinler insanlara çekici gelir. Sigara kullanmayın, sigara kullanan bayanlar erkeklere itici gelir. Kimseyi taklit etmeyin, en iyisi kendi tarzınızı oluşturmaktır. Kimsenin olmadığı bir ortamda onun hakkında kötü şeyler söylemeyin, insanlar ben yokken de benim hakkımda konuşabilir diye düşünebilir. Dudak parlatıcısı kullanın, parlak dudaklar kaçınılmaz olurlar. Sık sık insanların iyi yönlerini söyleyebilirsiniz. Söz kavgalarından ve şikayet etmekten kaçının. İnsanlar sizi uzlaşmacı ve barışçıl bir insan olarak düşünsünler. İnsanlarla konuşurken doğrudan gözlerinin içine bakın, gerçekten dinlediğiniz ve ilgilendiğinizi hissetsinler. Mutlaka spor yapın, bu dans veya yürüyüş de olabilir. Fit bir görünüm sizi daha genç ve alımlı gösterecektir. İnsanlara ara sıra iltifatlar edebilirsiniz, ama dozunu kaçırmayın. Pedikür bakımınızı aksatmayın, tepeden tırnağa bakımlı olmak çekici olmanın ilk şartlarındandır.

İyi bir mizah anlayışına sahip olmaya çalışın. Mizahtan anlayan bayanlar erkekleri etkilerler. Uyumadan önce yaşadığınız güzel anları düşünerek uyuyun, sabah pozitif bir şekilde yataktan kalkmanızı sağlayacak. Ara sıra tek kaşınızı kaldırarak dinleyin, bu sizi daha çekici gösterecektir. Öğrenmeye hiç bir zaman ara vermeyin, her zaman yeni şeyler öğrenerek yeteneklerinizi geliştirin. İyi bir arkadaş ve sırdaş olun, insanların arkadaşlarınız hakkında kötü şeyler söylemesine izin vermeyin. Kendi giyim tarzınızı bulun. Sadece size yakıştığını düşündüğünüz şeyleri kullanın. Kendinizi ve vücudunuzu sevin. Kendinizi mutlu  decek şeyleri ara sıra yapın. Tanımadığınız insanlara karşı bile olsa kibar olmaya çalışın.

Bir cevap yazın