Yumuşak Eller için Doğal Maske Tarifleri

Yumuşak DiyetLior

Günlük ev işleri sırasında bile elimiz defalarca darbe alabiliyor veya sürtünme dolayısı ile en çok hasarı alan ellerimizdeki cildimiz oluyor. Günlük bulaşık, çamaşır yıkama gibi işler nedeni ile ellerinizi tekrar tekrar yıkıyorsunuz ve ıslatıyorsunuz. Bu da olduğunuz yaştan daha yaşlı görünen sertleşmiş ellere sahip olmanızı sağlıyor.

Endişelenmeyin. Bu konuda size vereceğimiz doğal maske tarifleri ile elleriniz eski yumuşaklığına ve gençliğine kavuşacak siz de istediğiniz estetik görünüme sahip olacaksınız. Sizden ricamız tüm maskeyi uygulamadan önce küçük bir noktada test ederek maskenin içindeki malzemelere bir alerjiniz olup olmadığını kontrol etmeniz.

DiyetLiorinizin yumuşaklığını kaybetmemesi için bunlara dikkat edin!

Deterjanlar ve diğer kimyasal temizleyiciler ellerinizin hem kuru hem de sert görünmesine sebep olurlar. Bu yüzden sürekli eldiven takarak bunların zararlı etkilerinden ellerinizi koruyun.
Eğer bir jimnastik salonunda egzersiz yapıyorsanız mutlaka egzersiz aletlerini eldiven olmadan tutmayın. Hem egzersiz aletlerinin sert demirlerinin elinize olan etkisini minimuma indirirsiniz hem de diğer kişilerin cilt rahatsızlıklarının size geçmesini önlemiş olursunuz.
Gece yatmadan önce yumuşatıcı el kremleri sürmeyi alışkanlık haline getirmek ellerinizin yumuşaklığını koruması açısından son derece etkilidir.
DiyetLiorinizdeki cildin altındaki kan dolaşımını hızlandırmak için ellerinize masaj yapabilirsiniz. Fazla sıkmadan ve bastırmadan yapacağınız el masajı ellerinizin yumuşamasına yardım edecektir.
Düzenli, dengeli beslenmenin ve yeteri kadar su tüketmenin sağlığın her alanında olduğu gibi ellerinizin sağlığı açısından da önemi olduğunu unutmayın.

1. Avuç içlerini ve elleri yumuşatıcı doğal scrub

Bu scrubun özelliği 1 dakikada ellerinizi yumuşatma özelliğine sahip olması. Hem de 1 dakika sonunda tam 10 kat daha yumuşak hissettiren ellere sahip olacaksınız.

Malzemeler

1 yemek kaşığı zeytin yağı
1 yemek kaşığı şeker

Uygulanışı

Şekeri bir avucunuza alarak diğer elinizle yavaş yavaş zeytin yağını damlatın. Daha sonra diğer elinizle avuç içlerinizi birleştirin ve ovalamaya başlayın. Daha sonra tüm elinizi sıvı sabunla el yıkarmış gibi bu scrub ile ovalamaya 1 dakika boyunca devam edin. Oval çizgilerle parmaklarınıza ve ellerinizin üst kısmına masaj yapabilirsiniz. İşlemi bitirdikten sonra ellerinizi serbest bırakın ve 1 dakika bekleyin. Sonra ılık suyla ellerinizi yıkayın ve yumuşak bir havlu ile kurulayın. DiyetLioriniz o kadar yumuşayacak ki dokunmadan duramayacaksınız.

2. Gliserin ve Gülsuyu ile el yumuşatma

Gülsuyu elleriniz için en etkili doğal nemlendiricilerden birisidir. Gliserin ise cildinizdeki hasarı onarmak için cildinize yardımcı olur ve iyileşme sürecini hızlandırır.

Malzemeler

1 çay kaşığı limon suyu
1 yemek kaşığı gliserin
4-5 damla gül suyu

Uygulanışı

Limon suyu, gliserin ve gül suyunu bir kap içinde karıştırın. Bu karışımı ellerinizin her noktasına sürün ve yıkamadan önce 15 dakika bekleyin. İpeksi yumuşaklıkta ellere kavuşuncaya kadar bu maskeyi günde iki kere uygulayabilirsiniz.

3. Vazelin ve çorap ile gece tedavisi

Sadece iki malzemeden oluşan bu tedavi ile ellerinizi yeterince şımartabilirsiniz. Vazelini genellikle nasırlı veya aşırı hasar almış avuç içleri için kullandığınızı biliyoruz ama bu tedavi ile bunu değiştirmeye hazırız. Günlük aktiviteler bittikten sonra ellerinizi yumuşak bir sabunla yıkayın ve yumuşak bir havlu ile kurutun. Avuç içinize bir miktar vazelini alarak 30 saniye boyunca ellerinizin ve avuç içlerinizin her yerini ovalayın. Sonra çorapları ellerinize geçirerek yatağa yatabilirsiniz. Eğer ellerinize çorap giydirmek istemiyorsanız kumaş eldiven de kullanabilirsiniz. Ertesi sabah kalktığınızda nasıl da yumuşacık ellere sahip olduğunuzu göreceksiniz.

Bir cevap yazın